Луценко: $1,5 млрд Арбузова - в Україні, слід довести його зв`язок з офшорами

Все про економіку та фінанси

Генеральний прокурор Юрій Луценко в ефірі телеканалу "24" заявив, що півтора мільярди доларів Арбузова знаходяться в Україні.

"Ми не можемо їх забрати до бюджету, доки не дізнаємось, що офшори, на яких числяться гроші, не пов’язані з ним особисто", - додав глава ГПУ.

За його словами, відповідь на запитання щодо офшорних фірм має надати Міністерство юстиції Кіпру. 

Нагадаємо, у лютому поточного року тодішній прем`єр Арсеній Яценюк повідомляв, що заарештовані правоохоронними органами кошти оточення Януковича в обсязі 1,5 млрд дол. перебувають в Ощадбанку, однак парламенту необхідно ухвалити закон, за яким ці кошти можна вилучити і зарахувати в доходи державного бюджету.

У вересні 2015 року Генпрокуратура заявляла, що встановлено і заарештовано рахунки компаній-нерезидентів України, афілійованих з С. Арбузовим, в українських банках на загальну суму 49,51 млн дол, а також ОВДП номінальною вартістю 1,02 млрд дол і 1,495 млрд грн. ГПУ зауважувала, що конфіскація арештованого майна можлива тільки після винесення обвинувального вироку в суді та вступу в силу рішення суду про конфіскацію, при цьому досудове слідство в кримінальних справах проти Арбузова триває.

У травні поточного року в НАБУ констатували, що під час обшуку приймальні одного з народних депутатів співробітники Національного антикорупційного бюро виявили дані про спроби вивести з-під арешту $150 млн С. Арбузова.

На днях латвійські ЗМІ повідомили, що судова влада цієї країни ухвалила рішення про конфіскацію 50 млн євро, які, не виключено, були вкрадені з держбюджету України. Як зазначалося, це приблизно така ж сума, яка інкримінується С. Арбузову українською прокуратурою.

У грудні 2015 року в ГПУ заявляли, що малють підтвердження наявності коштів С. Арбузова на рахунках в Латвії. «Конкретна сума на рахунках Арбузова у Латвії - це $49,3 млн доларів США. Вони арештовані. З боку ГПУ буде зроблено все, щоб всі особи, які мали причетність до розкрадання грошей з Януковичем - були повернені до України», - зауважував тоді помічник глави ГПУ Владислав Куценко під час брифінгу.

Перед цим захист С. Арбузова заявляв, що має докази відсутності в Латвії банківських рахунків свого підзахисного.