Луганськ – на грані гуманітарної катастрофи, - заява міськради

Все про економіку та фінанси

У Луганську відбувається справжня війна, яка забрала більше ста життів мирних жителів, зруйнувала житлові будинки, об`єкти соціальної сфери. Через кількамісячну блокаду та безперервні обстріли місто опинилося на межі гуманітарної катастрофи. Про це йдеться в заяві Луганської міської ради.

Наводимо її дослівно.

«Електроенергія. У п`ятницю з великими труднощами вдалося відновити один з восьми вводів електроенергії на місто, щоб живити об`єкти соціальної сфери, водопостачання, аварійні служби і частина абонентів. Всього лише кілька годин було світло в Луганську, і вже пізно ввечері введення було в черговий раз пошкоджене. Сьогодні будуть докладатися всі зусилля, щоб відновити подачу електроенергії, але працівники аварійних служб бояться виїжджати під кулі і вибухи снарядів, адже збройні сутички не припиняються до цих пір. У результаті в місті немає світла, води, зв`язку та інтернету.

Паливо. У Луганську немає бензину, дизпалива і газу. Поставок немає, запаси вичерпані, нічим заправити машини швидкої допомоги, аварійних і комунальних служб, МНС, міський громадський транспорт, автомобілі, які доставляють хліб і продукти харчування. Навіть ті, хто готовий ризикувати своїм життям і сідати за кермо, сьогодні не може це зробити через те, що машини немає чим заправити.

Продукти харчування. Через тривалу відсутність електроенергії продукти зіпсувалися. Поставок в місто продукції немає. Асортимент скорочується з кожним днем. Магазини закриваються, в багатьох об`єктах роздрібної торгівлі спостерігаються черги і ажіотажний попит на продукцію. Незважаючи на складності, триває виробництво хліба, працює м`ясокомбінат, молокозавод припинив роботу через відсутність поставок сировини. Немає поставок питної води. Водопровідна вода вже більше тижня не знезаражується. Придбати бутильовану воду практично неможливо.

Транспортне забезпечення. На вулиці через відсутність палива виїжджає мінімальна кількість автобусів. Залізничне сполучення відсутнє. Виїхати з міста практично неможливо. Як такого гуманітарного коридору сьогодні немає. Люди виїжджають на свій страх і ризик. Якби між сторонами збройного протистояння була домовленість про режим двосторонньої підтримки зеленого коридору, люди були б впевнені в гарантіях безпеки життя і здоров`я. У такому випадку спробували б виїхати не сотні, а тисячі жителів.

Прибирання ТПВ. Сьогодні в результаті обстрілу снаряди потрапили на територію КП «Центр утилізації відходів». У результаті пошкоджено більшість автомобілів підприємства. Вивіз ТПВ в Луганську на сьогоднішній день знаходиться під дуже великим питанням.

Виплата пенсій і зарплат. У Луганську не виплачуються пенсії і зарплати. Казначейство не працює, банки закриті, готівки в місті практично немає. Люди, які залишилися в місті, продовжують забезпечувати його життєдіяльність, лікують хворих і поранених, сьогодні не мають засобів до існування. Зарплату вони отримали мінімум місяць тому, по деяких підприємствах заборгованість становить два і більше місяця. Без копійки грошей залишилися пенсіонери, які не можуть придбати самий елементарний запас продуктів».