Ліквідатор банку Януковича стягує з державного оборонного заводу 118 млн грн

Все про економіку та фінанси

Згідно з матеріалами Госпсуду м. Києва (в справі №910/10965/17), 19.12.2017 він задовольнив позов ліквідатора "Всеукраїнський банк розвитку" до ПАТ "Завод "Маяк" про стягнення 118,4 млн грн.

24.01.2018 на виконання цього судового рішення було видано відповідний наказ.

29.01.2019 до Госпсуду м. Києва від держвиконавця надійшло подання про “звернення стягнення на нерухоме майно боржника, право власності на яке не зареєстровано у встановленому законом порядку” (цитата).

За даними держреєстру, засновником ПАТ "Завод "Маяк" є державний концерн “Укроборонпром”.

За даними сайту підприємства, основні напрямки його діяльності - розробка та виробництво стрілецької та артилерійської зброї, модернізація та ремонт бронеколісної техніки, виготовлення носіїв інформації для потреб авіаційної промисловості в Україні та іноземних замовників, модернізація та утилізація озброєння, військової техніки, військової зброї, експорт та імпорт продукції військового та спеціального призначення.

Разом з тим, 5 лютого прокуратура м. Києва заявила, що гендиректору ПАТ «Завод «Маяк» повідомлено про підозру за невиплату заробітної плати працівникам на суму більше 11 млн грн.

“Досудовим розслідуванням яке проводилось спільно з Головним управлінням СБ України у м. Києві та Київській області встановлено, що з грудня 2017 по вересень 2018 керівник заводу не виплачував заробітну плату 380 працівникам підприємства, в результаті чого виникла заборгованість на суму - 11 млн 200 тис. грн.

У цей же час, не зважаючи на заборгованість перед робітниками та за наявності коштів на рахунках очільник підприємства здійснював інші платежі, розтрачував кошти на господарські потреби та навіть надавав фінансову допомогу стороннім суб’єктам господарської діяльності.

На даний час вирішується питання про обрання керівнику підприємства запобіжного заходу.

Хід досудового розслідування перебуває на контролі місцевої прокуратури”
, - йдеться в повідомленні столичної прокуратури.