"Лемтранс" Ахметова позбувся в суді вимог ДФС на 190 млн грн

Все про економіку та фінанси

22 квітня Окружний адмінсуд м. Києва частково задовольнив позов ТОВ “Лемтранс” (в справі №640/1470/19) та скасував податкові повідомлення-рішення Офісу великих платників податків ДФС від 01.11.2018, у т.ч.

- №0004454712, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання за податком на прибуток підприємств, створених за участю іноземних інвесторів на 146,7 млн грн (у т.ч. за податковим зобов`язанням - 124,2 млн грн, за штрафними санкціями - 22,5 млн грн);

- №0004444712, яким позивачу збільшено суму грошового зобов`язання з ПДВ на 44,2 млн грн (в т.ч. за податковим зобов`язанням - 35,4 млн грн, за штрафними санкціями - 8,8 млн грн).

Суд серед іншого констатував, що “позивачем дотримано вимоги чинного законодавства при визначенні грошового зобов`язання по виплаті дивідендів в іноземній валюті на підставі рішень, прийнятих загальними зборами господарського товариства відповідно до законодавства та статуту” (цитата).

Також суд зазначив, що “у позивача наявні всі необхідні документи, обов`язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського та податкового обліку, для формування податкового кредиту”, а відповідач не надав “належних та допустимих доказів на підтвердження того, що фінансово-господарські операції між позивачем та його контрагентом ТОВ «Абсолют Транс» не були спрямовані на настання реальних наслідків фінансово-господарської діяльності” (цитати).

За даними держреєстру, кінцевим бенефіціаром ТОВ “Лемтранс” є Рінат Ахметов.

Ця компанія позиціонується як найбільший приватний оператор залізничного рухомого складу України.

За даними “Лемтрансу”, він оперує парком напіввагонів чисельністю понад 20 тис. одиниць.