Половина Кривого Рогу - без опалення, біля "Криворіжгазу" - акція протесту, палять шини

Все про економіку та фінанси

Жителі Кривого Рогу 12 листопада пікетують «Криворіжгаз» через відсутність опалення. Участь в акції бере участь близько трьохсот людей. Перед входом до центрального офісу «Криворіжгаз» запалили шини. На місце події прибула пожежна машина і машина «швидкої» допомоги, повідомляє "Радіо Свобода".

Учасники акції вимагають, щоб «Криворіжгаз», за їхніми словами, не перешкоджав запуску котелень держпідприємства «Криворізька теплоцентраль», яке опалює частину міста.

З собою вони принесли плакат з написом «Коболєв, «Нафтогаз», дайте газ криворіжцям!».

Від 12 листопада у школах і садках Кривого Рогу, які мають опалюватись від «Криворізької теплоцентралі», запровадили вимушені канікули через відсутність тепла. Як пояснили в мерії, підприємство «Криворізька теплоцентраль» керується Фондом держмайна України і не підконтрольне міській владі, а місто стало «заручником ситуації».

10 листопада в підприємстві «Криворізька теплоцентраль» заявили, що в повному обсязі готові розпочати опалювальний сезон в повному обсязі, однак «Криворіжгаз» «блокує постачання газу».

Водночас у ПАТ «Криворіжгаз» заявили, що НАК« Нафтогаз України» не виділив ліміти газу для ДП «Криворізька теплоцентраль» через борги минулих років, відтак «Криворіжгаз» «не має ні підстави, ні можливості розподіляти газ». Сума боргу в офіційних заявах підприємств не називається.

У Кривому Розі проживає 650 тисяч людей. Через незапуск котелень «Криворізької теплоцентралі» без тепла наразі перебуває близько половини населення міста.

Теплопостачання в Кривому Розі здійснюється двома великими компаніями – комунальним підприємством «Криворіжтепломережа», яке вже розпочало опалювальний сезон, та державним підприємством «Криворізька теплоцентраль».

КП «Криворіжтепломережа» за участі місцевої влади уклала з НАК «Нафтогаз» договір про реструктуризацію заборгованості за спожитий газ. Таким чином підприємство виконало одну з обов’язкових умов, необхідних для отримання лімітів газу для опалення у новому сезоні. 

Як пише "Економічна правда", "Нафтогаз" звинуватив підконтрольний Дмитру Фірташу облгаз у зриві опалювального сезону в Кривому Розі. Про це йдеться у повідомленні на сторінці "Нафтогаз" у Facebook.

"Коболєв і Нафтогаз нікому не закручують газ. Вентиль знаходиться під контролем облгазів", - підкреслюється у дописі.

"Умови, на яких Нафтогаз має право продати виробникам тепла пільговий газ, встановлюють Кабмін та Верховна рада. Понад 1000 виробників тепла по всій країні ці умови спокійно виконують, сезон розпочали вчасно та без скандалів, і у десятків мільйонів їхніх клієнтів вдома тепло", - зазначила компанія.

"Що стосується АО "Криворізька теплоцентраль", іншої ТЕЦ у Кривому Розі, її керівництво не підготувалося до зими, не забезпечило виконання умов, щоб отримувати пільговий газ. Так що у першу чергу питання слід задавати туди. Можна також долучити до рішення проблеми місцеві органи влади та Фонд державного майна України, як органу управління цієї компанії", - заявив "Нафтогаз".

"Поки вимоги закону не виконані, Нафтогаз має рівно стільки ж підстав постачати газ цьому тепловику, скільки і сам облгаз або будь-який інший постачальник. Криворізька теплоцентраль може купити газ на ринку на довільних умовах, якщо не хоче/не може працювати з Нафтогазом на пільгових", - пропонує вирішення проблеми "Нафтогаз".

"До речі, пан Фірташ має достатньо газу, щоб не перекривати постачання. Як мінімум, він забезпечує сировиною Сумихімпром, але з якоїсь причини не бажає допомогти жителям Кривого Рогу. І це саме його облгаз перекрив подачу газу", - підкреслили у "Нафтогазі".