Кремль може ввести війська в Україну, - уповноважений уряду Німеччини

Все про економіку та фінанси

Уповноважений уряду Німеччини з відносин з Росією Ґернот Ерлер стурбований продовженням ескалації конфлікту в Східній Україні. Він побоюється, що Москва може перейти до прямого військового втручання. Про це він повідомив німецькій газеті Passauer Neue Presse у суботу, 2 серпня, пише DW.

«Судячи зі спостережень з американського боку, російська артилерія вже зараз безпосередньо підключається до боїв та підтримує сепаратистів", - повідомив Ерлер.

На його думку, В. Путін навряд чи допустить, щоб сепаратисти на Донбасі, яких він підтримує, зазнали поразки. Нові "військові маневри" на півдні Росії вказують на те, що "Кремль може безпосередньо втрутитися". Але водночас політик звертає увагу, що в Україні впроваджено військовий податок. На думку Ерлера, Київ також не виключає можливості владнати конфлікт "військовим шляхом".

Щоправда, Ерлер бачить обнадійливі ознаки, що дають підстави сподіватися на знайдення рішення у політичній площині. Наприклад, те, що вдалося домовитися про обмін полоненими між Україною та проросійськими сепаратистами, а також продовження режиму припинення вогню на ділянці біля місця падіння малайзійського пасажирського "Боїнга" MH17. Утім, за словами політика, досі бракує "предметного" діалогу між керівниками обох держав.

Економічні санкції Євросоюзу проти Росії Ерлер називає "сигналом того, що Європа не до кінця розуміє вчинки Москви, особливо після падіння малайзійського пасажирського літака". За словами німецького соціал-демократа, європейців обурює те, що Росія не дотримувалась домовленостей та робила безпідставні обвинувачення. Крім того, Москва досі не припинила підтримувати сепаратистів. "Цього було вже занадто, тому й були запроваджені санкції третього рівня", - пояснив Ґернот Ерлер.