Кредитування під час війни: які банки найактивніше видавали позики населенню в серпні

Все про економіку та фінанси

Згідно з даними НБУ, попри загострення збройного конфлікту на Донбасі в серпні, падіння виробництва, роздрібної торгівлі, доходів населення й погіршення інших макроекономічних показників України, за підсумками позаминулого місяця кредитний портфель населення по банківській системі збільшився на 10,7 млрд грн., або 5,4%.

Це відбулося за рахунок зростання, насамперед, валютної складової портфелю – на 10,55 млрд грн, або 12,3%. З огляду на обмеження на видачу валютних позик фізособам, можна припускати, що це наслідок, передусім, переоцінки раніше виданих позик у валюті на фоні девальвації (на 01.09.14 офіційний курс складав 13,11 грн/дол, тоді як на 01.08.14 – 11,96 грн/дол).

Водночас судячи зі статистики АУБ (свої дані НБУ не оприлюднив – зрештою центробанк робить це лише щокварталу), деякі з банків – найбільших учасників ринку кредитування населення – продовжували видавати нові позики фізособам. Принаймні, динаміка зростання кредитного портфелю частини з них перевищувала приріст, який могла б забезпечити лише переоцінка валютних кредитів через девальваційний ефект (див. нижче таблицю).

Це стосується, насамперед, банку «Фінанси та кредит», «Райффайзен Банку Аваль», «Приватбанку», (див. нижче таблицю).

При цьому згідно з даними АУБ, за підсумками серпня кредитний портфель фізосіб скоротився в одного з ключових учасників відповідного ринку – «Дельта Банку», а також ВТБ Банку та Сбербанку Росії.

P.S. Cтатистика АУБ містить дані не по всім учасникам банківського ринку (з групи найбільших не включає показники, зокрема, «Укрексімбанку», «Укргазбанку», «Укрсиббанку»).

Про скорочення депозитів населення у ТОП-банків читайте тут