Кредитори намагаються стягнути під мільярд гривень з корпорації «Богдан»

Все про економіку та фінанси

Згідно з матеріалами держреєстру судових рішень, 3 листопада Господарський суд м. Києва має розглядати позов ТОВ «Кредитні ініціативи» до ПАТ "Автомобільна компанія "Богдан Моторс" та його дочірнього підприємства "Автоскладальний завод №2" про стягнення заборгованості у розмірі 620,8 млн грн. за договором від серпня-2011. У рамках цієї справи слухатиметься й питання про визнання недійсним договору факторингу, укладеного між «Кредитними ініціативами» і «Альфа-Банком» (третя сторона).

«Богдан Моторс» входить до корпорації «Богдан» - одного з найбільших учасників авторинку в Україні. Раніше її пов’язували з чинним Президентом України. Водночас як повідомлялося, кілька років тому Петро Порошенко продав свою частку в корпорації бізнес-партнеру Олегу Свинарчуку. Проте за іншою інформацією, структури Петра Олексійовича – досі серед співвласників «Богдана».

Слід також зазначити, що Госпсуд м. Києва в листопаді 2013 року задовольнив вимоги «Альфа-Банку» до згаданих компаній про стягнення понад 81,5 млн грн. за договором від серпня-2009, апеляційний суд залишив рішення без змін (до речі, з грудня-2013 кредитором по справі виступає згадане ТОВ «Кредитні ініціатив»). 14 березня 2014 року столичний госпсуд видав наказ на примусове виконання рішення. 

У квітні-2014 боржники подали до суду заяву про відстрочку виконання рішення до 31 грудня 2023 року. Вони аргументували прохання скрутним фінансовим становищем, представивши суду копії своїх звітів про фінансовий стан та сукупний дохід за 2013 рік. Як зазначено у матеріалах справи, у боржників кошти були, але вони необхідні їм для підтримання життєдіяльності підприємств. Служителі Феміди відмовили у відстрочці виконання рішення. Боржники подали апеляційну скаргу, однак Київський апеляційний госпсуд не задовольнив її. Водночас 7 серпня 2014 року Вищий господарський суд направив справу на новий розгляд. 

Додамо, що в червні Господарський суд м. Києва відкрив провадження за позовом «Укрексімбанку» до "Богдан-Моторс" та "Автоскладальний завод №2" про стягнення 340,57 млн грн. Крім того, цей таки суд в липні порушив провадження за позовом держбанку до цих-таки підприємств про стягнення 65,1 млн грн (додаткової інформації по цим епізодам кредитної історії «Богдану» в держреєстрі судових рішень поки немає).  

Про судові спори між іншими провідними учасниками авторинку та банками див. тут і тут.