«Креді Агріколь Банк» і подвійне дно одного з найбільших прибутків серед ТОП-банків

Все про економіку та фінанси

Серед банків з І та ІІ групи класифікації НБУ (найбільші та великі), які входять до великих європейських банківських груп, «Креді Агріколь Банк» - єдиний, який зафіксував прибуток за підсумками 9 місяців поточного року. Причому значний: його 383 млн грн – 6-ий показник на ринку. Нагадаємо, що решта ТОП-банків з європейським «корінням» - серед лідерів по збиткам в Україні («мінус» в UniCredit Bank становив 1,55 млрд грн., в «Райффайзен банку Аваль» - 1,37 млрд грн., в ОТП Банку – 1,3 млрд грн., в Укрсиббанку – 732 млн грн. і т.д.).

Такий фінрезультат «Креді Агріколь Банку» не в останню чергу зумовлений, скажімо так, досить помірними відрахуваннями в резерв під знецінення кредитів та коштів в інших банках (якщо порівнювати з показниками інших фінустанов). За три квартали вони склали 625,5 млн грн.

Як наслідок, на кінець вересня рівень покриття резервами кредитного портфелю юросіб у фінустанови становив знову ж таки «помірні» 6%, по портфелю фізосіб – 15,6% (один з найнижчий показників серед банків ІІ групи). Нагадаємо, за даними НБУ, на 1 жовтня частка простроченої заборгованості за виданими позиками у банківській системі складала 11,5%.

Проте слід зауважити, що в ІІІ кварталі «Креді Агріколь Банк» дещо інтенсифікував «резервні» відрахування – вони становили 435,3 млн грн (тобто понад дві третини загального обсягу за три квартали). Це, очевидно, й стало однією з причин збитку банку в липні-вересні (-89,8 млн грн).

У фінансовій звітності «Креді Агріколь» привертає увагу відчутне зростання чистого процентного доходу. Якщо за 9 місяців минулого року він становив 621,6 млн грн., то в поточному – 1 млрд грн. Це відбулося, насамперед, за рахунок більш відчутного зростання процентних доходів, ніж витрат. Свою роль у цьому процесі могла відіграти у т.ч. девальвація, яка, зокрема, збільшила в гривневому еквіваленті процентні платежі позичальників по валютним кредитам. До речі, частка валютних активів банку на 01.01.14 становила 35,2%, на 01.10.14 – 38,6%.

Додамо, що за три квартали 2014 року «Креді Агріколь Банк» зафіксував позитивний результат від операцій з іноземною валютою на рівні 383,9 млн грн., що є 9-им показником у банківській системі України.

Позитивний результат від переоцінки валюти за січень-вересень склав 14,7 млн грн.

На 01.10.14 у «Креді Агріколь» була відносно невелика коротка валютна позиція (принаймні, на фоні багатьох учасників ринку) – 210,4 млн грн.

Щодо депозитів населення. Відповідно до статистики Нацбанку, в липні-вересні портфель гривневих вкладів фізосіб у «Креді Агріколь Банку» зменшився на 198 млн грн. (-8,1%), а за 9 місяців – на 369,2 млн грн (-14%). При цьому обсяг валютних депозитів населення в доларовому еквіваленті в ІІІ кварталі лишився фактично незмінним (157,1 млн дол), а за три квартали – збільшився на 4,6 млн дол (+3%).

Чи зможуть банки витримати війну читайте тут.

Рейтинг ТОП-банків по відтоку депозитів населення див. тут.

Рейтинг ТОП-банків по ліквідності див. тут.

Рейтинг найбільш збиткових і прибуткових банків див. тут.

Рейтинг банків по заробіткам і збиткам на валютних операціях див. тут.

На яких умовах банки кредитують бізнес читайте тут.

Чи видають банки кредити на придбання авто й житла читайте тут.

Про фінансовий стан UniCredit Bank читайте тут.

Про фінансовий стан банку ПУМБ тут.

Про фінансовий стан «Дельта Банку» читайте тут.

Про фінансовий стан Приватбанку читайте тут.

Про фінансовий стан банку «Надра» читайте тут.

Про фінансовий стан "Альфа-банку" читайте тут.

Про фінансовий стан «Сбербанку Росії» читайте тут.

Про фінансовий стан «Укрексімбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан «Ощадбанку» читайте тут.

Про фінансовий стан «Райффайзен Банку Аваль» читайте тут.

Про фінансовий стан банку «Фінанси та кредит» читайте тут.

Про фінансовий стан Укргазбанку читайте тут.

Про фінансовий стан Укрсиббанку читайте тут.

Про фінансовий стан ВТБ Банку читайте тут.

Про фінансовий стан «Промінвестбанку» читайте тут.