Країни ТТП підписали угоду без США

Все про економіку та фінанси

Після виходу Сполучених Штатів з угоди про Транстихоокеанське партнерство (ТТП, Trans-Pacific Partnership - TPP) 11 країн-учасниць партнерства підписали наступний договір. Цього разу угода називається CPTPP (Comprehensive and Progressive Trans Pacific Partnership), що означає Угода про всеосяжне та поглиблене транстихоокеанське партнерство. Церемонія підписання відбулася в четвер, 8 березня, в Чилі, передає інформагенція dpa, констатує DW.

За словами міністра закордонних справ Чилі Еральдо Муньйоса, ця угода -"важливий жест проти протекціоністського тиску". Свої підписи під документом поставили представники Австралії, Брунею, В`єтнаму, Канади, Малайзії, Мексики, Нової Зеландії, Перу, Сінгапуру, Чилі та Японії. На ці країни припадає близько 13,5 відсотка світової економіки або 10 трильйонів доларів у перерахунку. Внутрішній ринок налічує близько 480 мільйонів людей.

Як повідомлялося, угода про транстихоокеанське партнерство передбачала створення найбільшої у світі зони вільної торгівлі з населенням близько 800 мільйонів людей. Президент США Дональд Трамп у січні 2017 року підписав указ про вихід Сполучених Штатів Америки з ТТП. Це було однією з його передвиборних обіцянок. Після виходу США з Угоди про транстихоокеанське партнерство інші 11 країн-учасниць продовжили переговори.