Саудівський фонд планує додаткові інвестиції в "Мрію" на суму до $150 млн

Все про економіку та фінанси

Суверенний фонд Саудівської Аравії, один зі світових лідерів за обсягами інвестицій в сільське господарство, з придбанням агрохолдингу "Мрія" здійснив найбільшу інвестицію в український агросектор за весь період незалежності і планує додатково інвестувати в компанію значні кошти, заявила глава офісу Національної інвестиційної ради Юлія Ковалів, пише "Інтерфакс-Україна".

"Придбавши активи "Мрії", Фонд планує додаткові інвестиції в технологічний парк і активи холдингу протягом наступних двох років в сумі до $150 млн, - сказала Ю. Ковалів. - Ми припускаємо, що наступним кроком стануть інвестиції в транспортну і портову інфраструктуру".

У зв`язку з цим вона наголосила на важливості прийняття нового закону про концесії, який чекає друге читання в парламенті, який може стати інструментом для залучення цього та інших стратегічних інвесторів в транспортний сектор.

"Потенційно Фонд готовий розглянути проекти в енергетиці та секторі нерухомості", - повідомила також глава офісу Національної інвестиційної ради.

Як повідомлялося, The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co. (SALIC), що спеціалізується на інвестиціях в сільгоспвиробництво і є власністю Суверенного фонду Саудівської Аравії, в середу підписала угоду з Mriya Farming PLC (Великобританія), яке передбачає покупку всіх активів агрохолдингу, включаючи всі об`єкти інфраструктури, технічний парк, а також компанії, які володіють правом оренди земельного банку.

Сума і умови операції не розголошуються. Її завершення стане можливим після отримання дозволу Антимонопольного комітету України.

Після завершення угоди "Мрія" продовжить операційну діяльність в Україні разом з дочірньою компанією SALIC - Continental Farmers Group (CFG), яка працює в Україні з 2006 року, обробляючи 45 тис. га у Львівській та Тернопільській областях.

У свою чергу, генеральний директор CFG Марк Леард додав, що очолювана ним компанія має намір в наступні два роки інвестувати значні кошти в нове обладнання, інфраструктуру, агротехнології та консолідацію земельного банку, "щоб вивести загальну операційну діяльність" Мрії "і СFG на світовий рівень".

За оцінками інвестиційних аналітиків, вартість агрохолдингу "Мрія" могла скласти 175-300 млн дол.

Агрохолдинг "Мрія" за підсумками 2018/19 фінансового року (завершується 30 червня 2019 року) очікує EBITDA на рівні $15 млн, що на $9 млн нижче попередньої оцінки, зробленої в лютому цього року. "Більш низький прогноз EBITDA, в основному, обумовлений більш високими витратами (орендою землі, паливом і послугами) і падінням ціни на цукор більш ніж на 40% через умови на глобальному ринку", - йдеться в презентації компанії, оприлюдненої в середу.

Відповідно до неї, фактична середня ціна на пшеницю на 12% нижча за очікувану через проблеми з якістю в зв`язку з несприятливими погодними умовами.

"Мрія" нагадує, що 2017/18 ФР вона завершила з EBITDA $22 млн, а попередній рік - з EBITDA $9 млн.

Крім того, агрохолдинг незначно знизив прогноз виручки на цей фінансовий рік - зі $129 млн до $126 млн у порівнянні з $115 млн в минулому році і $92 млн - в позаминулому.

Компанія уточнила, що зниження врожайності пшениці і ячменю компенсується прогнозованим збільшенням врожайності осінніх культур - соняшнику і кукурудзи.

Описаними вище операційними факторами "Мрія" пояснила також погіршення прогнозу чистого грошового потоку з $22 млн до $6 млн.

Згідно з презентацією сумарний борг компанії збільшиться за рік з $326 млн до $341 млн, хоча раніше очікувалося $328 млн.

Витрати на реструктуризацію в документі вказані в обсязі $4 млн замість запланованого раніше $1 млн.

Про наміри британської Salic UK Limited (дочірня структура The Saudi Agricultural & Livestock Investment Co., SALIC) достроково викупити єврооблігації Mriya Farming Plc (Велика Британія) більш ніж на $208 млн читайте тут.