Кононенко: Смолій та Лавренчук – серед кандидатів на посаду глави НБУ

Все про економіку та фінанси

Заступник голови фракції "Блок Петра Порошенка" Ігор Кононенко заявив, що на посаду голови НБУ розглядають кілька кандидатур, серед яких - в. о. голови НБУ Яків Смолій і голова правління "Райффайзен Банк Аваль" Володимир Лавренчук, пише «Інтерфакс-Україна».

"Щодо Національного банку. Тривають консультації. На сьогодні є кілька кандидатур. Ті, які найбільш на слуху, - виконувач обов`язків голови Нацбанку Смолій і пан Лавренчук", - сказав він журналістам у п`ятницю в Києві.

І.Кононенко нагадав, що консультації проводить президент.

"Сподіваюся, що до кінця року консультації завершаться, ... і буде внесено кандидатуру до зали, й у нас буде можливість проголосувати", - додав він.

Як повідомлялося, голова НБУ Валерія Гонтарева 6 квітня подала президенту України Петру Порошенку заяву про відставку за власним бажанням з 10 травня 2017 року.

"Відповідно до закону "Про Національний банк України" голову центробанку звільняє з посади Верховна Рада за поданням президента. У зв`язку з цим В.Гонтарева з 26 вересня, після завершення термінів оплачуваної відпустки, перебуває у відпустці без збереження заробітної плати до відповідного рішення президента і парламенту України й не має наміру повертатися до роботи в центробанк.

З 11 травня в. о. голови центробанку призначено першого заступника Я.Смолія.