Стали відомі фіналісти конкурсу на посади керівників податкової та митної служб

Все про економіку та фінанси

У фінал конкурсу на посади глав податкової та митної служб вийшли по три кандидата на кожну посаду. За підсумками вирішення ситуаційних завдань Національне агентство з питань держслужби (НАДС) відсіяло двох претендентів на посаду глави податкової та трьох - на главу митниці, пише liga.net.

У фінальний етап відбору глави податкової вийшли заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов, заступник міністра фінансів Сергій Верланов і глава Громадської ради при ДФС Дмитро Олексієнко. Вибули - Олексій Кавилін (начальник головного управління ДФС в Київській області) і Петро Кулик (екс-співробітник ДФС в Івано-Франківській області).

За крісло глави митниці продовжують боротися заступник міністра економрозвитку Максим Нефьодов, Євген Гармаш (представляє Університет митної справи та фінансів) і Андрій Саварець (CASE Україна). Не пройшли далі Ігор Орленко (заступник начальника ДФС в Київській області), гендиректор компанії Ліга Імпекс (Київська область) Артем Груша і Олександр Федоришин (Академія адвокатури України).

Переможців конкурсу визначать за підсумками співбесід 23 квітня.

11 квітня учасники проходили комп`ютерне тестування на знання англійської та української мов, 16 квітня - загальні знання законодавства, а також вирішування ситуаційних завдань, що складалися з двох етапів.

Перші стосувалися загальних особливостей роботи податкової та митної служб. Претендентам на главу податкової потрібно було за 45 хвилин в письмовому вигляді описати стратегічні цілі цього відомства на цей рік і варіанти їх досягнення. Учасники митного конкурсу описували проблеми та ризики митної справи в Україні.

Другу частину ситуативних завдань перевіряла готовність учасників до менеджерської роботи. Кандидатам на главу податкової потрібно описати план підготовки до публічного звіту, "митникам" - план антикорупційних заходів у відомстві.

Комісія НАДС оцінювала роботи претендентів за трибальною шкалою: 0 (кандидат некомпетентний), 1 (середній рівень) і 2 (компетенції відповідають вимогам). Оцінки ставить кожен із 11 членів Комісії, з них обчислюється середнє арифметичне. Далі не проходять кандидати з балом в 0,5 і нижче.

Комп`ютерне тестування успішно пройшли всі 11 кандидатів.

У конкурсі на главу податкової найвищі бали набрав Верланов (єдиний, хто отримав 2 бали по одному із завдань), на главу митниці - Нефьодов.