Конгресу США пропонують визнати Україну воєнним союзником Штатів

Все про економіку та фінанси

10 конгресменів від Демократичної та Республіканської партій (серед них – співголови української групи Палати Представників США Джим Герлах, Мерсі Каптур і Сандер Левін) внесли законопроект, яким пропонується визнати Україну воєнним союзником Сполучених Штатів. Про це повідомила прес-служба одного з авторів документу – республіканця від Пенсильванії Дмима Герлаха – та прес-служба Ділової Ради Україна-США.

Документ закликає Б. Обаму надати уряду України допомогу в сфері безпеки та розвідки, а також визнати України основним союзником Штатів поза НАТО, щоб надати необхідні ресурси й сприяти безпеці (на тимчасовій основі), яку НАТО забезпечує країнам-членам.

"Український народ ясно дав зрозуміти своє бажання побудувати сильнішу демократію і встановити більш тісні зв’язки з ЄС і Заходом. На жаль, як показали недавні події, Росія не шанує суверенітет України і продовжуватиме вторгатися на її територію", – зазначив Дж. Герлах. – Цей міжпартійний законопроект є ще одним важливим кроком на шляху до підтвердження прихильності Сполучених Штатів до наших українських союзників".