“Комсомольська когенераційна компанія” програла 358 млн грн банку "Фінанси та кредит"

Все про економіку та фінанси

Харківський апеляційний госпсуд розглядає апеляційну скаргу ТОВ “Комсомольська когенераційна компанія” на рішення Госпсуду Полтавської області від 14.03.2017, яким було задоволено позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» щодо стягнення з вказаної компанії 358 млн грн.

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ТОВ “Комсомольська когенераційна компанія” є Анна Хоменко (Кіпр) та «Юнайтед Дженерейшин Компані» (Кіпр).

Разом з тим, як писав Finbalance, вказана структура фігурувала в матеріалах кримінального провадження ГПУ №42016000000001118 щодо сумнівних операцій банку «Жеваго», в т.ч. – у контексті видачі кредитів пов’язаним особам.

Про рішення судів, згідно з якими група «КрАЗ» К. Жеваго має повернути банку «Фінанси та кредит» 2,1 млрд грн читайте тут. Про намагання фармкомпаній К. Жеваго отримати розстрочку на виплату боргів перед банком «Фінанси та кредит» див. тут. Про втрату банком "Фінанси та кредит" поруки "Росави" по низці великих кредитів - тут.

За даними НБУ, з 29 млрд грн кредитного портфелю банку "Фінанси та кредит" 22 млрд грн - це були позики структурам, пов`язаним з К. Жеваго.

За даними Фонду гарантування, коли в банк «Фінанси та кредит» була введена тимчасова адміністрація, обсяг вкладів фізосіб у ньому становив 17 млрд грн, а юросіб – 4 млрд грн.

На 01.05.2017 вкладникам банку "Фінанси та кредит" у межах гарантійної суми виплачено 9,9 млрд грн (94,9% запланованих виплат).

Як відомо, компенсації вкладникам банків-банкрутів здійснюються, передусім, за рахунок емісійних коштів НБУ (який надає кредити Фонду та монетизовує облігації, які для Фонду випускає Мінфіну), що провокувало девальвацію та розкручування інфляції.