Компанія Фукса отримала ще 11 дозволів на видобуток газу

Все про економіку та фінанси

Державна служба геології та надр видала газодобувній компанії East Europe Petroleum LLC ще 11 спеціальних дозволів на надрокористування. Про це свідчать дані Держгеонадр, пише "Економічна правда".

Відповідно до наказів про видачу спецдозволів, опублікованих на сайті Держгеології від 8 листопада 2017 року, "Іст Юроуп Петролеум" видано 11 спецдозволів на розробку нових ліцензійних ділянок у Полтавській області.

Газовидобувна компанія East Europe Petroleum LLC, здійснює діяльність у сфері геології та геологорозвідування, а також займається розвідувальним бурінням та видобутком вуглеводнів.

В даний момент East Europe Petroleum LLC є власником 19 спецдозволів на нафтогазові ліцензійні ділянки.
Нагадаємо, за даними єдиного держреєстру юридичних осіб компанія "Голден Деррік" перейменувалася в "Іст Юроуп Петролеум".

Як повідомлялося, у вересні 2016 року після більше двох років судових розглядів компанія "Голден Деррік" повернула собі право на розробку українських газових родовищ.

Зокрема, Державна служба геології та надр в кінці серпня - на початку вересня відновила "Голден Деррік" дії трьох спеціальних дозволів (ліцензій) на газові площі в Полтавській, Харківській і Дніпропетровській областях.

ТОВ "Голден Деррік" отримала скандальну популярність у 2011 році, протягом якого їй на позаконкурсній основі було видано більше двох десятків спеціальних дозволів на користування надрами.

Такі успіхи пов`язували з лобіюванням бізнесу компанії міністром енергетики Едуардом Ставицьким і Миколою Присяжнюком.

Наразі 33% ТОВ "Голден Деррік" володіє державна НАК "Надра України".

Решта 67% - офшору Hartlog Limited з орбіти власника MosCityGroup Павла Фукса. Він відомий скупкою токсичних активів у оточення Віктора Януковича. 

P.S.

За даними видання dubinsky.pro, Павло Фукс узгодив з російською держкорпорацією «Внєшекономбанк» придбання Промінвестбанку.

«Узгодження було отримане на минулому тижні, і оформлено досить хитро: Фуксу і компанії ще з 9 осіб продадуть пакети акцій банку по 9.9%. Таке дріблення дозволяє уникнути необхідності узгоджувати покупку істотної частки акцій банку в НБУ. Отримати таке узгодження у Нацбанку Фукс і Ко не змогли», - зауважує видання.

Згідно з інформацією співрозмовників dubinsky.pro, ненадання Нацбанком згоди на купівлю Фуксом Промінвестбанком могло бути зумовлено розбіжностями щодо кандидатури глави правління Промінвестбанку. Як зауважується, регулятор лобіював збереження на цій посаді нинішнього керівника ПІБа Андрія Рожка (із заступником глави НБУ, куратором банківського нагляду Катериною Рожковою його пов`язувада в т.ч. спільна робота в Фінбанку, - ред.).

Джерела dubinsky.pro стверджували, що в Адміністрації Президента дали гарантії Фуксу щодо подальшого невтручання НБУ в роботу ПІБа.

«При власному капіталі в 9.1 млрд гривень (337 млн дол) росіяни були готові продати банк за 150 млн дол, з яких 100 млн Фукс і Ко повинні заплатити відразу і 50 млн впродовж року», - писало видання з посиланням на власні джерела.

Крім того, за неофіційними даними сайту dubinsky.pro, ті 1,5 млрд дол, які «Сім`я» вивела за кордон, щоб потім інвестувати у валютні облігації України, - належали не тільки Януковичам. Ці гроші були розділені між 10 найвідомішими міністрами команди ВФЯ (10 офшорок - по одній на кожного). Згідно з цією інформацією, у Януковича під час спецконфіскації фактично було вилучено близько 200 млн дол; майже 1,2 млрд доларів - зовсім у інших членів донецької команди. А ще 120 млн дол – в О. Онищенка і П. Фукса, які, як зазначалося, раніше купили офшорні компанії, на які були оформлені ОВДП на таку суму, у представників Януковича.

«Йдеться про дві офшорні компанії - Quickpace і Sabulong, на яких значилися ОВДП на 120 млн дол + близько 25 млн відсотків. До речі, якщо пам`ятаєте, допомагала Януковичу купити ці облігації "кращий глава Нацбанку" Гонтарева», - констатувало видання, посилаючись на власні джерела.

Про офіційну перевірку ГПУ щодо участі групи ICU, співвласницею якої до призначення главою НБУ, була Валерія Гонтарева, в сумнівних операціях "Сім’ї" читайте тут, а коментарі В. Гонтаревої з цього приводу див. тут.

Як писав Finbalance, за даними НАБУ, які наводилися в ухвалі Солом’янського райсуду м. Києва від 04.07.2016, «невстановлені особи з числа народних депутатів» (цитата) відповідно до угод від 15.09.2015 стали бенефіціарними власниками 50% акцій компанії QUICKPACE LIMITED, ще одна фізособа – громадянин Росії – отримала у власність такий же пакет 50%.

Як уточнювалося в документі, QUICKPACE LIMITED фігурувала в переліку компаній-нерезидентів, бенефіціарним власником яких був екс-глава НБУ та віце-прем’єр (слід розуміти, йдеться про Сергія Арбузова, - ред.), і на банківські рахунки та рахунки в цінних паперах яких у липні 2014 року судом було накладено арешт.

Раніше в Генпрокуратурі теж наводили дані, що компанія QUICKPACE LIMITED була підконтрольною С. Арбузову і що в т.ч. на її рахунок в латвійському AS "PrivatBank" накладено арешт.

Зауважимо, що судова ухвала від 04.07.2016 стосувалася кримінального провадження №52015000000000002, досудове слідство по якому здійснює НАБУ, щодо зловживань службових осіб «Укргазвидобування» в 2014-2015 рр., народних депутатів, вищого керівництва держави тощо, по якому проходить у т.ч. екс-нардеп Олександр Онищенко.