Компанія «Бюро вин» звинуватила СБУ в корупції

Все про економіку та фінанси

ТОВ «Бюро вин» (Good Wine) звернулося з відкритим листом до Президента України, глави уряду, Мінекономрозвитку, Мінфіну та ДФС із закликом узяти під особистий контроль ситуацію, що склалася довкола підприємства.

У листі, опублікованому на сайті «Бюро вин», зазначається, що 04 вересня 2014 р. набувають чинності санкції Мінекономрозвитку за поданням СБУ проти компанії.

«Причиною застосування санкцій є звинувачення у порушенні норми Податкового кодексу, яка зобов’язує імпортерів алкогольної продукції відсилати акцизні марки лише виробникам товару, що буде ввезений на територію України.

Нас звинувачують у тому, що у 2011 р. ми відправили акцизні марки не виробникам, а логістичній компанії, що займається консолідацією, зберіганням і доставкою алкогольних напоїв. У заявах СБУ зазначено, що такі дії призвели до значних втрат бюджету у вигляді несплати акцизного податку.

Але акцизний податок платиться під час придбання, а не відправки акцизних марок. Тобто заява СБУ про втрати бюджету є безпідставною. Ми звернулися з цим запитанням до СБУ, але досі не отримали відповіді», - йдеться в листі.

У «Бюро вин» наголошують, що бачать «всі ознаки корупційної складової в діях СБУ», що проявляється в «спонуканні до вирішення питання особисто зі співробітниками СБУ», «зникнення однієї компанії зі списку тих, до яких застосовуються санкції», «ігноруванні» доказів компанії.

«Ми прийняли рішення: краще закриємо магазини, ніж заплатимо хабар», - йдеться у відкритому листі.