Коломойський: влада, можливо, і віддала б Приватбанк, але ніхто не хоче нести відповідальність

Все про економіку та фінанси

Ігор Коломойський в ефірі програми "В гостях у Дмитра Гордона" заявив, що йому “непогано і при Порошенку”, “і при Порошенку життя не змінилося”.

“Приватбанк - прикро, звичайно, неприємно. З іншого боку "баба з возу - кобилі легше". Тобто в приниципі ми мали б його підтримувати, а так держава взвалила це на свої тендітні плечі.

Я думаю, коли державі це набридне, воно нам повернеться. Тому що ці байки про продаж якомусь інвестору - це смішно звучить.

Після останніх подій у Лондоні - зовсім інша розмова. Питання з ким розмовляти. Вони, можливо, давно все віддали б назад, але питання, хто буде нести відповідальність за витрачені державою кошти. І тому будуть це перекладати.

І знову ж таки політичні дивіденди - хто з цього “зрубає”, а хто втратить”, - зазначив І. Коломойський.

Нагадаємо, перший заступник глави НБУ Катерина Рожкова заявляла, що в Україні відсутні правові механізми денаціоналізації Приватбанку, зокрема через необхідність вилучення з капіталу фінустанови внесених держкоштів і його подальшої докапіталізації на відповідну суму екс-власниками.

"У нас на сьогодні немає розуміння, і в законодавстві немає процедури, як це може статися (денаціоналізація Приватбанку). Але навіть якщо уявити, що це буде 100% реституція (повне матеріальне відшкодування), тоді з банку необхідно вилучити держкапітал і виходить Приватбанк знову буде без капіталу, і нам знову необхідно буде ухвалювати щодо нього рішення", - сказала вона.

К.Рожкова нагадала, що рішення про націоналізацію ухвалив Кабінет Міністрів та Рада національної безпеки і оборони України на підставі рішення НБУ про неплатоспроможність Приватбанку та щоб уникнути дестабілізації фінансового сектора. А постанова про визнання Приватбанку неплатоспроможним, продовжила вона, ґрунтувалася на тому, що банк потребував суттєвої докапіталізації, він втратив ліквідність і у банку з`явилася картотека (неоплачених боргів).

"Якщо говорити про можливість скасування постанови щодо неплатоспроможності Приватбанку, то у нас відсутні на це підстави", - наголосила перший заступник голови НБУ.

Як повідомлялося, уряд України за пропозицією Нацбанку та колишніх акціонерів Приватбанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови.

Згідно з даними НБУ, на 1 жовтня 2018 року Приватбанк за розміром чистих активів посідав перше місце (273,391 млрд грн) серед 82 банків, що діяли в країні.