Коломойський вийшов з наглядової ради "Укрнафти"

19.05.2017, 09:00

Ключові міноритарні акціонери ПАТ "Укрнафта" вирішили не брати участь в засіданнях наглядової ради компанії, довіривши представлення своїх інтересів юристам, пише «Інтерфакс-Україна».

Відповідно до прес-релізу "Укрнафти", 18 травня 2017 року на зборах акціонерів компанії з наглядової ради були виведені Ігор Коломойський, Геннадій Боголюбов, Михайло Кіперман і Ігор Палиця. Замість них до ради введені Володимир Ємцев (входив у наглядовураду "Чернігівобленерго", працював в ряді юридичних та адвокатських компаній з Дніпра), Владислав Лазоренко (представляв в суді інтереси ТОВ "ІК "Бізнес-Інвест"), Максим Юхименко (представляв інтереси реєстратора" ФК "Укрнафтогаз", був секретарем наглядової ради "АероСвіту") і Марія Пітта (юрист кіпрської юридичної фірми Soteris Pittas & Co). Ще один представник мінорітріїв Уріел Цві Лейбер переобраний членом наглядової ради.

Членами наглядової ради від держави (всі - "Нафтогаз України") переобрані Андрій Коболєв, Сергій Коновець, Ярослав Теклюк і Поліна Загнітко. Новими представниками НАК стали Юрій Вітренко і Костянтин Пожидаєв замість Сергія Переломи і Петра Столяра.

Таким чином, "Нафтогаз України" зберіг 6 з 11 місць в наглядовій раді "Укрнафти".

Відповідно до прес-релізу "Укрнафти", акціонери товариства також доручили наглядовій раді із залученням правління розробити пропозиції щодо вимог до кандидатів в незалежні члени ради, порядку їх відбору, розміру винагороди та умов договорів.

Як повідомлялося, "Укрнафта" в 2016 році збільшила чистий збиток на 60,6% (на 3 млрд 298,567 млн грн) у порівнянні з 2015 роком - до 8 млрд 739,296 млн грн. Чистий дохід підприємства в минулому році впав на 21,5% (на 6 млрд 183 млн грн) - до 22 млрд 579 млн грн, а збиток від операційної діяльності зріс в 4,2 рази (на 11 млрд 184 млн грн) - до 14 млрд 698 млн грн.

НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", колишнім акціонерам "Приватбанку" - близько 42% акцій.