Коломойський: пішов з посади, бо боявся звинувачень у сепаратизмі

Все про економіку та фінанси

Бізнесмен Ігор Коломойський запевняє, що вирішив подати у відставку з посади глави Дніпропетровської ОДА, оскільки боявся звинувачень у сепаратизмі. Про це він заявив в інтерв’ю The Washington Post.

«Я думав, що ситуація зайшла занадто далеко, що наступним кроком буде обвинувачення мене в сепаратизмі, і я прийняв це рішення для того, щоб заспокоїти ситуацію і показати народу, що я не стану триматися за посаду, якщо суспільство вважає, що мені слід подати у відставку», - заявив екс-губернатор.

Події після інциденту біля офісу «Укрнафти» Коломойський назвав «інформаційною вакханалією». Коломойський звинуватив українську владу в намаганні привернути електорат за рахунок атаки на олігархів. «Щоб отримати нових виборців, вони повинні знайти нову тему, за рахунок якої можна рекламувати себе. Кращі кандидати для жертви електорату - це олігархи», - зазначив Коломойський.

Говорячи про конфлікт з Президентом України Петром Порошенко, Коломойський допустив, що він і його заступники могли «зробити щось погане» через свою незалежну позицію. «Я його [Порошенко] підлеглий, але поводився як рівний. І це завдавало йому дискомфорт», - заявив Коломойський.

Він констатував, що погано вписується в схему «вертикальної президентської влади». «Зі свого боку я нічого не міг зробити по-іншому. Я не професійний політик. Але я розумію, що є прикладом для інших, і якщо кожен буде діяти самостійно, то президент не знадобиться», - сказав він. Бізнесмен розповів, що Порошенко був з ним «терплячий» і зазначив, що якби він главою держави, «позбувся б від себе через три місяці».

На думку Коломойського, ситуація навколо «Укрнафти» і «Укртранснафти» була формальним приводом, і в тому випадку, якщо б навколо неї не розгорівся скандал, то для його відставки знайшлася б інша причина. Конфлікт навколо компаній він назвав «зіткненням інсайдерів».

«51% «Укрнафти» володів «Нафтогаз», але протягом багатьох років він крав природний газ, який виробляла «Укрнафта». Вони закачали наш газ в трубопровід і без документів написали у своїх звітах, що це газ невідомого походження - йдеться про 10,5 млрд кубометрів на суму близько $4 млрд», - зауважив Коломойський.

За його словами, після рішення про звільнення директора «Укртранснафти» Олександра Лазорка, той виявився заблокованим у своєму кабінеті. У підсумку, бізнесмен вирішив відправитися в офіс компанії у супроводі «чотирьох озброєних охоронців». Бізнесмен також прокоментував появу автоматників навколо будівлі «Укрнафти». За його словами, мова йшла про співробітників «приватного охоронного підприємства», які захищали офіс від «групи невідомих людей, чисельністю близько ста осіб».

РБК