Коломойський: керівництво Укрнафти змінено не буде

Все про економіку та фінанси

Керівництво «Укрнафти» змінено не буде. Таку думку журналістам висловив глава Дніпропетровської ОДА, Ігор Коломойський вночі біля офісу «Укрнафти»

Говорячи про нещодавні зміни до закону про акціонерні товариства, які полегшують для держави процедуру зміни керівництва «Укрнафти», І. Коломойський зауважив, що «мати право ще не означає ним скористатися».

Коментуючи ж появу невідомих з автоматичною зброєю під «Укрнафтою» та зведення довкола офісу компанії металевих загороджень, глава Дніпропетровської ОДА зауважив, що це є підготовкою до захисту підприємства від рейдерської атаки, яку, за його словами, може бути здійснено в інтересах нардепа І. Єремеєва, як це було у випадку з «Укртранснафтою».

Нагадаємо, що хоча держава володіє 50%+1 акцій «Укрнафти», управляє компанією керівництво, лояльне до групи «Приват», яка контролює близько 42% акцій та яка, власне, пручається виплаті державі дивідендів уже кілька років, блокуючи проведення зборів акціонерів (наразі йдеться про суму близько 1,8 млрд грн).

19 березня Верховна Рада прийняла в цілому урядовий законопроект №2273 "Про внесення змін до Закону України "Про акціонерні товариства" (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством). За відповідне рішення проголосували 275 нардепів.

У цьому документі передбачено, що загальні збори акціонерного товариства мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками більше ніж 50 відсотків голосуючих акцій (а не «не менш як 60 відсотків», як було досі).

При цьому дія документу поширюватиметься на всі акціонерні товариства (а не тільки на тих, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави і в якому держава є власником 50 і більше відсотків простих акцій товариства - згідно з ухваленим у січні законом, - ред.), причому вже зараз, а не з 1 січня 2016 року.