"Коктебель" оскаржує борг перед Родовід Банком на 380 млн грн

Все про економіку та фінанси

08 серпня Вищий госпсуд задовольнив касаційну скаргу ТОВ "КД Коктебель" та скасував ухвалу Київського апеляційного госпсуду від 14.03.2017, якою, як писав Finbalance, компанії було повернуто апеляційну скаргу (через порушення строків її подання) на рішення Госпсуду м. Києва від 31.10.2016, яким у свою чергу було частково задоволено позов Родовід Банку та вирішено солідарно стягнути з ТОВ «КД Коктебель» (позичальник) і ТОВ «Талісман-К» (поручитель) 380,5 млн грн на підставі кредитного договору 2009 року (при цьому суд першої інстанції відхилив вимоги банку до ще одного поручителя – ТОВ «Універсальні дистриб’юторські системи»).

«Апеляційний господарський суд не врахував, що відповідача не було повідомлено про судовий розгляд даної справи, у тому числі про прийняте господарським судом Київської області рішення від 31.10.2016, у спосіб, передбачений ст. 87 ГПК України, у зв`язку з нездійсненням УДППЗ "Укрпошта" пересилання пошти в Автономну Республіку Крим, тобто з причин, що не залежали від відповідача», - йдеться в постанові ВГСУ від 08.08.2017.

Додамо, що 06 лютого Вищий госпсуд підтвердив рішення судів нижчих інстанцій про відмову переглянути за нововиявленими обставинами рішення Госпсуду м. Києва від 25.04.2013, яким «Родовід Банку» було відмовлено в задоволенні позову до ТОВ "Фірма "Союз-Віктан" ЛТД про визнання недійсними додаткових угод до кредитного договору 2007-2009 рр. Як третя особа в справі фігурувало, зокрема, ТОВ "Завод марочних вин та коньяків "Коктебель"

За даними держреєстру, засновником ТОВ «КД Коктебель» (Крим) є компанія Erigon Aktiengesellschaft (Ліхтенштейн); ТОВ «Талісман-К» (Крим) - ТОВ «КД Коктебель» і Василь Радуха; ТОВ «Універсальні дистрибюторські системи» (Київська область) – Сісаурі Давіт (Грузія).

ТОВ «КД «Коктебель» пов’язували з бізнесменом Андрієм Охлопковим – співвласником групи «Союз-Віктан», яка збанкрутувала в 2008-2009 рр. Як повідомлялося, британець Ніл Сміт придбав бренди холдингу та «Кримську горілчану компанію» (випускала в т.ч. вина і коньяки під ТМ "Коктебель"), яка працювала на орендованих потужностях, які раніше використовував «Союз-Віктан».