Китай запроваджує мита на американські товари на $16 млрд

Все про економіку та фінанси

Китай запровадить додаткові мита на американські товари на 16 мільярдів доларів. Про це у середу, 8 серпня, заявило міністерство торгівлі КНР після того, як США оголосили про нові мита на китайські товари на аналогічну суму, констатує DW.

"Це дуже нераціональна практика", - заявили у китайському міністерстві.

Нові 25-відсоткові мита почнуть діяти одночасно з американськими - з 23 серпня. Китайські мита торкнуться таких американських товарів, як вугілля, бензин, автомобілі, мотоцикли та медичне обладнання.

Незначний ефект

Тим часом попри торговельний конфлікт із США, китайський експорт у липні зріс на 12,2 відсотка у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. У червні зростання становило 11,2 відсотка, передає агенція Reuters. Профіцит торговельного балансу КНР зі США у липні зменшився лише незначно - до 28,09 мільярда доларів з рекордних 28,97 мільярда доларів у червні.

Нагадаємо, між США та Китаєм впродовж кількох місяців триває торговельне протистояння, що супроводжується взаємним встановленням нових імпортних мит. Причиною конфлікту стало прагнення президента США Дональда Трампа вирівняти американський від`ємний торговельний баланс. Крім того, Вашингтон закидає Пекіну використання нечесних методів у торгівлі, примус американських фірм до експорту технологій у Китай, а також крадіжки інтелектуальної власності.

На початку липня вже набули чинності нововстановлені мита США на китайські товари в розмірі 25 відсотків, які стосуються 818 груп. Загальний обсяг імпорту цих товарів до США становить 34 мільярдів доларів. Китай відповів Вашингтону на запровадження мит дзеркальними заходами.