Хто більше: Фонд гарантування і компанії Жеваго засипають одне одного позовами

Все про економіку та фінанси

29 липня Господарський суд м. Києва порушив провадження у справі за позовом ліквідатора банку «Фінанси та кредит» до ПрАТ «Росава», ТОВ «Промінек» і ПрАТ «Укренергозбут» щодо стягнення 465,4 млн грн; 25 липня - за позовом до ПрАТ «Готель «Салют» про стягнення 398,9 млн грн.

Госпсуд Київської області розглядає позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» до ПрАТ «Білоцерківська теплоелектроцентраль» про стягнення 105 млн грн боргових зобов`язань за векселями. У липні подавався ще один позов у цей же суд до ПрАТ «Росава» щодо звернення стягнення на предмет застави (вимоги обґрунтовувалися кредитним договором від 2006 року), однак він не був прийнятий через неточності в заяві.

Господарський суд Полтавської області розглядає позов ліквідатора банку «Фінанси та кредит» до ТОВ «Ворскла сталь» (місто Горішні Плавні/екс-Комсомольськ) щодо стягнення 168,3 мл грн, а також позов до ТОВ "Кременчуцький шкірзавод" і ПрАТ «Росава» щодо стягнення 84,1 млн грн.

Водночас 05 серпня Госпсуд м. Києва порушив провадження у справі за позовом ПАТ «Київмедпрепарат» до банку «Фінанси та кредит» щодо внесення змін до договору, а 08 серпня – позов ПАТ «Галичфарм» до цієї ж фінустанови з того ж приводу. Про які саме угоди йдеться, в наразі доступних судових матеріалах не уточнюється.

Як писав Finbalance, 25 травня Київський апеляційний госпсуд відмовив ліквідатору банку «Фінанси та кредит» в задоволенні апеляційної скарги на рішення Госпсуду м. Києва від 04.12.2015, за яким банк «Фінанси та кредит» мав віддати 163,5 млн грн. і 2,5 млн дол. для ВАТ «Полтавський гірничо-збагачувальний комбінат». До речі, держреєстр судових рішень не містить даних щодо розгляду цієї справи касаційною інстанцією.

Звернемо увагу, що абсолютна більшість із вказаних вище структур прямо та опосередковано пов’язана з нардепом Костянтином Жеваго (контролює в т.ч. Ferrexpo, був основним бенефіціаром банку «Фінанси та кредит»). Більше того, вони фігурують, як мінімум, у п’яти кримінальних провадженнях щодо службових осіб банку «Фінанси та кредит» та його власника (К. Жеваго), зокрема, в контексті видачі інсайдерських кредитів (у т.ч. в період, коли банк залучав рефінансування НБУ). Детальніше про це читайте тут.

За даними Фонду гарантування, на 01 липня вкладники банку "Фінанси та кредит" в межах гарантійної суми вже отримали компенсації на 9,835 млрд грн (94,1% запланованих виплат).