Кауфман просить НБУ дати згоду на офіційне придбання 75%+1 акцій "Платинум Банку"

Все про економіку та фінанси

Борис Кауфман має намір стати акціонером «Платинум Банку», придбавши контрольний пакет акцій в обсязі 75%+1 акція, йдеться в повідомленні прес-служби бізнесмена.

«1 серпня 2016 року подано пакет документів до НБУ для отримання відповідного дозволу регулятора. При цьому Борис Кауфман намір взяти участь у підписці на нові акції та внести в статутний капітал Platinum Bank 120 мільйонів гривень», - йдеться в заяві.

«Я давно співпрацюю з Platinum Bank в різних напрямках бізнесу і завжди високо оцінював рівень менеджменту, культуру, цінності та філософію банку. Тому я готовий сконцентрувати контрольний пакет акцій і взяти участь у додатковій емісії банку в розмірі 120 млн грн», - зазначив Борис Кауфман.

Як зазначається в прес-релізі, Б. Кауфман є засновником інвестиційної компанії Vertex United, до складу якої входять активи готельного напряму («Брістоль», «Лондонська», «Президент-Готель»), медіа-активи (журнал «Фокус», «Фокус. Красива країна», сайт focus.ua) й інвестиційні проекти. "Також Борис Кауфман - співвласник найбільшої української дистриб`юторської компанії TEDIS Ukraine", - додається в заяві.

Також прес-служба Б. Кауфмана уточнює, що в 2004-2014 рр. він був акціонером Фінбанку (про його фінансовий стан читайте тут). Додамо, що наразі цей банк контролює Олександр Грановський - бізнес-партнер Б. Кауфмана (зокрема, по готельному бізнесу). У Фінбанку в 2010-2013 рр. заступником глави правління була Катерина Рожкова, яка з цієї фінустанови згодом перейшла в "Платинум Банк" (була в.о. глави правління), а звідти - в НБУ (сьогодні вона - заступник глави Нацбанку).

Нагадаємо, як неодноразово писав Finbalance, за неофіційними даними Борис Кауфман має вплив на «Платинум Банк», не будучи його офіційним акціонером.

Звернемо увагу, що в сьогоднішній офіційній заяві "Платинум Банк" повідомив про намір СВОГО АКЦІОНЕРА збільшити статутний капітал на 120 млн грн.

Або це була "обмовка по Фрейду", або Б. Кауфман вже офіційно є серед власників компанії, яка контролює "Платинум Банк" (кіпрська (PT PLATINUM PUBLIC LIMITED).

Довідково

Відповідно до звітності «Платинум Банку», його власний капітал у січні-червні поточного року впав у 5 разів – до 34 млн грн (з 171,46 млн грн. на 01.01.2016). За підсумками ІІ кварталу 2016 року його значення нормативу достатності (адекватності) регулятивного капіталу було на рівні лише 0,41%, тоді як вимога НБУ (без врахування кризових пом’якшень) – не менше 10%. Згідно з домовленостями з Нацбанком, "Платинум Банк" має відновити нормативне значення регулятивного капіталу до 01 січня 2019 року.

За підсумками першого півріччя 2016 року банк зафіксував збиток 137,4 млн грн (у ІІ кварталі – 77,6 млн грн., у І кварталі – 59,8 млн грн). Нагадаємо, за підсумками 2015 року збиток фінустанови був 523,9 млн грн. (у 2014 році – 506,7 млн грн).

Однією з передумов для негативного фінрезультату банку в 1-му півріччі стало перевищення процентних витрат (701,39 млн грн) над процентними доходами (532,3 млн грн) на 169 млн грн. До речі, процентні доходи «Платинума» в порівнянні з 1-им півріччя-2015 впали на 205,2 млн грн (-27,8%), а процентні витрати – зросли на 61,26 млн грн. (+9,6%). Нагадаємо, процентні витрати «Платинум Банку» в І кварталі перевищили процентні доходи на 69,7 млн грн., а в 2015 році – на 86,7 млн грн.

Чисте збільшення резервів банку під знецінення кредитів та заборгованості клієнтів, коштів в інших банках склало 35,55 млн грн. (в січні-червні-2015 банк розформував їх на 54,3 млн грн). Нагадаємо, за оцінками аудиторів, за підсумками 2015 року банк мав потребу в доформуванні резервів на 1 млрд грн.

У 1-му півріччі "Платинум Банк" продав портфель кредитів на 35,34 млн грн з дисконтом 96,4%.

На кінець червня 41,55% кредитного портфелю "Платинум Банку" - це були позики пов`язаним особам (на кінець грудня-2015 - 43,65%).

За даними банку, його борг перед НБУ в січні-червні зменшився на 192 млн грн – до 412,2 млн грн. Як писав Finbalance, це відбулося після допущення прострочок по виплатам регулятору по кредитам рефінансування та реструктуризацію відповідної заборгованості (кінцевий термін виплат - 29 червня 2018 року).

Детальніше про фінансовий стан "Платинум Банку", прострочку по виплаті боргів перед НБУ, реструктуризацію кредитів рефінансування читайте тут.

Про судовий спір "Платинум Банку" та компанії "МТС Україна" майже за 350 млн грн, а також звинувачення "Платинум Банку" на адресу свого глави правління щодо перевищення повноважень читайте тут

Про кримінальне провадження Нацполіції щодо розтрати службовими особами "Платинум Банку" 1,1 млрд грн в період, коли до складу правління фінустанови входила нинішній заступник глави НБУ Катерина Рожкова, див. тут.

Про кримінальне провадження щодо компанії "Мегаполіс Україна" (нещодавно перейменована в "Тедіс Україна") - тут

Про намагання Промінвестбанку стягнути 35 млн дол. з готельних структур Кауфмана див. тут.