"Карпатигаз" каже, що повернуло Сбербанку борг, поручителем по якому було Укргазвидобування

Все про економіку та фінанси

Компанія "Карпатигаз" в повному обсязі погасила перед АТ "Сбербанк" заборгованість, яка виникла у "Карпатигаз", як оператора за договором про спільну діяльність. Про це повідомляє прес-служба компанії, пише "Економічна правда".

Внаслідок добровільного погашення заборгованості з боку позичальника, банк відмовився від судових процедур по стягненню заборгованості, йдеться в прес-релізі.

У серпні 2012 року був укладений договір про відкриття кредитної лінії. Загальна сума фінансових зобов`язань становила близько 50 млн дол. Залучені кредитні кошти були спрямовані, зокрема, на придбання компресорів для будівництва дожимних компресорних станцій.

Нагадаємо, раніше госпсуд Києва постановив стягнути на користь Сбербанку з "Укргазвидобування" 6,72 мільйона доларів і 22,5 мільйона гривень.

Державна "Укргазвидобування" була поручителем за договором між банком і "Карпатигаз". Згідно з судовими матеріалами, ТОВ "Карпатигаз" - оператор спільної діяльності між "Укргазвидобування", ТОВ "Карпатигаз" і компанією "Місен Ентерпрайзес АБ" (Misen enterprises АВ).

У серпні 2017 року "Укргазвидобування" заявляло, що їй вдалося розірвати 5 договорів про спільну діяльність, ще по трьох договорах тривають судові тяжби, дві з яких - договори з ТОВ "Карпатигаз" і один з "Карпатнадраінвест".

У жовтні 2016 року Генпрокуратура заявляла про накладення судом арешту на технологічне обладнання об`єктів нафтогазовидобувної промисловості ТОВ "Карпатигаз" - вартістю близько 4 млрд грн - в рамках розслідування кримінального провадження за фактами привласнення грошових коштів службовими особами ПАТ "Укргазвидобування" спільно з суб`єктами господарювання, що діють на підставі договорів про спільну діяльність.

За даними ГПУ, посадові особи одного з найбільших приватних видобувачів газу в Україні - ТОВ "Карпатигаз", при здійсненні господарської діяльності з видобутку природного газу, діючи за попередньою змовою з посадовими особами ПАТ "Укргазвидобування", з 2011 року створили злочинні схеми, які надали можливість незаконно привласнювати видобутий газовий конденсат, занижувати податкові зобов`язання з податку на додану вартість, податку на прибуток і плату за надра з добутих вуглеводів.

Шведська "Misen Enterprises AB" і українське "Карпатигаз" є дочірніми компаніями "Misen Energy AB" (Швеція). Раніше ЗМІ повідомляли про причетність до цих компаній Дмитра Фірташа, Сергія Кацуби і Сергія Курченка, однак у "Карпатигаз" від цих зв’язків відбиваються.

Як повідомляла ЕП, з кінця 2014 року частку у "Карпатигаз" мав також екс-нардеп Микола Мартиненко. У 2015 році, коли "Укргазвидобування" очолював близький до Мартиненка Сергій Костюк, компанія подала позов проти України на 3 млрд доларів.