Капітал Діамантбанку впав майже в 4 рази – до 55 млн грн, - глава правління

08.02.2017, 17:00

Глава правління Діамантбанку Олег Ходачук, коментуючи неофіційну інформацію, що НБУ відніс Діамантбанк до категорії проблемних, запевнив, що «банк не є проблемним».

При цьому він повідомив, що власний капітал Діамантбанку на сьогодні – 55 млн грн (за даними АУБ, на 01.12.2016 було 210 млн грн). «Ми ще доформували резерви за методологією НБУ», - зазначив О. Ходачук.

Також він констатував, що в кінці січня правління НБУ затвердило план капіталізації Діамантбанку до 01 січня 2019 року.

«У понеділок наглядова рада ухвалила рішення про зібрання акціонерів з питанням про збільшення статутного капіталу на 750 млн грн», - додав О. Ходачук.

Довідково

За даними Асоціації українських банків, за підсумками січня-листопада збиток Діамантбанку становив 575,4 млн грн.

За даними НБУ, 07 грудня за результатами тендеру він ухвалив рішення про надання рефінансування для чотирьох банків, у т.ч. – для Діамантбанку (на 251,4 млн грн).

Нагадаємо, торік восени на ринку вже циркулювали чутки, що НБУ відніс Діамантбанк до категорії проблемних у зв’язку з конфліктом між акціонерами. Тоді глава правління фінустанови Олег Ходачук цеспростовував.

У грудні О. Ходачук у коментарі для Finbalance зазначав, що питання конфлікту між акціонерами Діамантбанку «вичерпане, наразі не існує його, принаймні, щодо Діамантбанку». «Інформацією щодо відносин акціонерів по іншим питанням не володію», - зазначив тоді О. Ходачук.

Водночас у січні судові спори в цій історії тривали (детальніше про це – в т.ч. супровідне кримінальне провадження, боротьбу за посаду глави правління, нюанси з докапіталізацією – читайте тут).

Основними кінцевими власниками Діамантбанку вважаються Давид Жванія та Микола Мартиненко – давні бізнес-партнери, які, однак, останнім часом ворогують/ворогували, про що самі публічно заявляли. Якби там не було, але, судячи з усього, бізнес Д. Жванії та М. Мартиненка кредитувався в Діамантбанку.

За даними НБУ, на 01 січня 2017 року серед бенефіціарів Діамантбанку офіційно з’явився екс-нардеп М. Мартиненко (Д. Жванія й раніше фігурував в офіційному переліку акціонерів банку).

25 січня детективи НАБУ затримали в.о. голови правління ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (100% належить державі) Руслана Журила (вважається близьким до М. Мартиненка) за підозрою в завданні збитків держпідприємству на суму понад 300 млн грн. 

Ще НАБУ здійснює досудове розслідування за фактами отримання неправомірної вигоди при закупівлях державного підприємства НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеської компанії "Škoda JS" (це кримінальне провадження відоме як "справа Мартиненка"). Водночас керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар зазначав, що поки що підстав оголошувати підозри М. Мартиненку немає.