Капітал Діамантбанку впав майже в 4 рази – до 55 млн грн, - глава правління

08.02.2017, 17:00

Глава правління Діамантбанку Олег Ходачук, коментуючи неофіційну інформацію, що НБУ відніс Діамантбанк до категорії проблемних, запевнив, що «банк не є проблемним».

При цьому він повідомив, що власний капітал Діамантбанку на сьогодні – 55 млн грн (за даними АУБ, на 01.12.2016 було 210 млн грн). «Ми ще доформували резерви за методологією НБУ», - зазначив О. Ходачук.

Також він констатував, що в кінці січня правління НБУ затвердило план капіталізації Діамантбанку до 01 січня 2019 року.

«У понеділок наглядова рада ухвалила рішення про зібрання акціонерів з питанням про збільшення статутного капіталу на 750 млн грн», - додав О. Ходачук.

Довідково

За даними Асоціації українських банків, за підсумками січня-листопада збиток Діамантбанку становив 575,4 млн грн.

За даними НБУ, 07 грудня за результатами тендеру він ухвалив рішення про надання рефінансування для чотирьох банків, у т.ч. – для Діамантбанку (на 251,4 млн грн).

Нагадаємо, торік восени на ринку вже циркулювали чутки, що НБУ відніс Діамантбанк до категорії проблемних у зв’язку з конфліктом між акціонерами. Тоді глава правління фінустанови Олег Ходачук цеспростовував.

У грудні О. Ходачук у коментарі для Finbalance зазначав, що питання конфлікту між акціонерами Діамантбанку «вичерпане, наразі не існує його, принаймні, щодо Діамантбанку». «Інформацією щодо відносин акціонерів по іншим питанням не володію», - зазначив тоді О. Ходачук.

Водночас у січні судові спори в цій історії тривали (детальніше про це – в т.ч. супровідне кримінальне провадження, боротьбу за посаду глави правління, нюанси з докапіталізацією – читайте тут).

Основними кінцевими власниками Діамантбанку вважаються Давид Жванія та Микола Мартиненко – давні бізнес-партнери, які, однак, останнім часом ворогують/ворогували, про що самі публічно заявляли. Якби там не було, але, судячи з усього, бізнес Д. Жванії та М. Мартиненка кредитувався в Діамантбанку.

За даними НБУ, на 01 січня 2017 року серед бенефіціарів Діамантбанку офіційно з’явився екс-нардеп М. Мартиненко (Д. Жванія й раніше фігурував в офіційному переліку акціонерів банку).

25 січня детективи НАБУ затримали в.о. голови правління ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» (100% належить державі) Руслана Журила (вважається близьким до М. Мартиненка) за підозрою в завданні збитків держпідприємству на суму понад 300 млн грн. 

Ще НАБУ здійснює досудове розслідування за фактами отримання неправомірної вигоди при закупівлях державного підприємства НАЕК "Енергоатом" обладнання у чеської компанії "Škoda JS" (це кримінальне провадження відоме як "справа Мартиненка"). Водночас керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар зазначав, що поки що підстав оголошувати підозри М. Мартиненку немає.

 

comments powered by Disqus