Кабмін затвердив меморандум для нового кредиту від МВФ

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів затвердив проекти листа про наміри та меморандуму щодо співпраці з МВФ за програмою stand by. Відповідне рішення прийнято під час засідання уряду в середу, пишуть "Українські новини".

Рада директорів Міжнародного валютного фонду може розглянути питання про схвалення нової програми співробітництва з Україною на своєму засіданні після 10 грудня. 

Нагадаємо, МВФ може надати Україні нову програму stand by у розмірі 3,9 млрд доларів строком на 14 місяців. Очікується, що сума першого траншу складе 1,5 млрд доларів. Передумовами для укладення програми були підвищення цін на газ для населення і прийняття держбюджету на 2019 рік.

P.S.

Глава НБУ Яків Смолій в інтерв`ю агентству Reuters заявив, що очікує ухвалення Міжнародним валютним фондом нової програми для України в другій декаді грудня, ще до католицького Різдва.

"Попередні умови Україна виконала - це прийняття бюджету і перегляд газових тарифів до ринкових умов, тому засідання має відбутися до різдвяних свят, зараз залишилася чисто бюрократична процедура, яку необхідно пройти", - сказав Смолій.

Він не уточнив, яку суму Київ може отримати як перший транш в рамках попередньо узгодженої 14-місячної програми stand-by розміром $3,9 млрд.

У той же час, за його словами, надходження цих коштів допоможуть центральному банку збільшити валютні резерви до $19,2 млрд з нинішніх $17,8 млрд.