Кабмін шукає заміну Коболєву, Коболєв каже - це незаконно

Все про економіку та фінанси

Кабінет Міністрів оголосив відкритий конкурс на посаду голови gравління НАК «Нафтогаз України». Відповідне рішення було прийняте урядом 6 березня 2019 року, йдеться в заяві Кабміну.

"Конкурс стартує 23 березня – на наступний день після завершення контракту діючого голови нафтогазової компанії. Конкурсний відбір триватиме впродовж 30 календарних днів.

Відбір голови Правління НАК «Нафтогаз України» відбуватиметься відповідно до постанови № 777 «Про проведення конкурсного відбору керівників суб’єктів господарювання державного сектору економіки»", - йдеться в офіційному повідомленні уряду.

При цьому глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв під час брифінгу заявив, що рішення уряду про непродовження його контракту, а також оголошення конкурсу на цю посаду суперечить українському законодавству, пише УНІАН.

Коболєв зазначив, що Кабінет міністрів не має повноважень приймати кадрові рішення, оскільки для цього в «Нафтогазі» було створено Наглядову раду. «Результат реформи, яка проводилася з державними компаніями в нашій країні такий, що повноваження звільняти, призначати, змінювати зарплату, премії виписувати - це повноваження виключно Наглядової ради НАК «Нафтогаз України», і це можна перевірити в законі, я не буду вдаватися в деталі», - сказав він.