Кабмін передає Одеський НПЗ в управління Фонду держмайна

Все про економіку та фінанси

Майнові комплекси (рухоме і нерухоме майно, земельні ділянки), конфісковані у ПАТ "Одеський нафтопереробний завод" і ТОВ "Енергія і газ Україна", будуть віднесені до сфери управління Фонду держмайна України. Відповідне розпорядження Кабмін схвалив на засіданні в п`ятницю, пише «Інтерфакс-Україна».

Прем`єр-міністр Володимир Гройсман уточнив, що рішення прийнято з умовою доопрацювання його в триденний термін.

Як повідомлялося, 19 червня цього року Суворовський райсуд Одеси прийняв рішення про спеціальну конфіскацію цілісних майнових комплексів (ЦВК) Одеського НПЗ та "Енергія і газ України", що належать групі "ВЕТЕК" Сергія Курченко. "В рамках укладення угоди зі слідством районний суд Одеси виніс вирок про спецконфіскаціі ЦВК Одеського НПЗ як знаряддя злочину злочинної організації Курченко. Завод перейшов у власність держави в особі Кабінету міністрів", - прокоментував рішення генпрокурор Юрій Луценко.

В кінці липня це рішення підтвердив апеляційний суд.

У 2013 році Одеський НПЗ у НК "ЛУКОЙЛ" купила група "ВЕТЕК" С.Курченко, який розшукується українськими правоохоронцями. Пізніше повідомлялося про передачу підприємства в заставу ВАТ "Банк ВТБ" (РФ). Нормальна робота підприємства так і не була відновлена, в даний час воно простоює.