Уряд: нинішня наглядова рада Приватбанку попрацює ще рік

Все про економіку та фінанси

11 січня уряд ухвалив постанову, що упорядковує створення та функціонування наглядових рад банків у разі їх капіталізації державою або у разі виведення з ринку неплатоспроможного банку за участю держави, повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

«Відповідно до постанови, вимоги щодо початку проведення конкурсного відбору на посади незалежних членів наглядової ради починаються застосовуватись до банку, що капіталізується чи виводиться з ринку державою, через два роки після набуття державою права власності на акції банку (раніше був один рік).

Також під час проведення конкурсного відбору комісія зможе переглядати рішення про допуск претендентів до конкурсу, якщо з’ясується, що кандидат надав недостовірну інформацію. Постанова також передбачає, що перелік документів, які мають подати претенденти, може бути доповнено конкурсною пропозицією щодо стратегії розвитку чи бізнес-плану банку», - констатують в уряді.

Нагадаємо, нинішня наглядова рада Приватбанку була призначена без конкурсу в грудні 2016 року після націоналізації фінустанови.

Слід розуміти, надана Кабміном "відстрочка" не стосується Укргазбанку, який був націоналізований ще під час кризи 2008-2009 років.