Гройсман: якщо Нафтогаз може дешевше продавати газ для населення, нехай продає

Все про економіку та фінанси

Кабмін не збирається скасовувати механізм поставок газу за спеціальним зобов`язаннями (ПСО) згідно з пропозицією голови "Нафтогазу" Андрія Коболєва, заявив прем`єр Володимир Гройсман, пишуть "Українські новини".

Так, Коболєв заявив про те, що ціна на газ для населення з квітня буде вище ринкової. У відповідь Гройсман заявив, що режим ПСО обмежує ціну на газ, але якщо "Нафтогаз" має можливість, він може і повинен продавати газ дешевше.

"Уряд обмежив ціну, вона не може бути більше ніж 8,55 [гривень за кубометр]. "Нафтогаз", якщо може дешевше продавати, я це повністю підтримую", - сказав глава уряду.

"Що стосується пропозиції "Нафтогазу" [скасувати ПСО], я думаю, там може бути пастка. Вони кажуть, що пропонують нам, уряду, скасувати обмеження 8,55. А якщо ми скасуємо обмеження 8,55, то завтра "Нафтогаз" може сказати, що ціна буде не 8,55, а 10-11 гривень. Я цього допустити не можу, тому верхня межа - 8,55, а все що нижче - я це вітаю і навіть вимагаю", - сказав Гройсман.

Раніше глава "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив, що ціна газу на європейському ринку впала нижче вартості газу для населення в Україні, яку своєю постановою від 19 жовтня минулого року встановив Кабмін.

Він також повідомив, що "Нафтогаз", з метою створення конкурентних відносин на ринку газу для населення, запропонував уряду скасувати режим спеціальних зобов`язань, щоб у людей з`явилася можливість вибирати постачальника, який запропонує найкращу ціну, як це зараз відбувається на ринку промислових споживачів.

Кабмін у жовтні минулого року підвищив ціну на газ для населення на 23,5% з 1 листопада – до 8550 гривень за тисячу кубометрів.

Питання визначення ціни газу для потреб населення є предметом переговорів України з Міжнародним валютним фондом. Представники Фонду наполягають на тому, що вартість "блакитного палива" має вирівнятися (піднятися) до рівня імпортного паритету.