Кабмін хоче виділити з бюджету 432 млн грн, щоб здешевити кредити на 9% річних для «пріоритетних інвест-проектів»

Все про економіку та фінанси

Уряд пропоную Верховній Раді запровадити нову бюджетну програму на 432,4 млн. грн. для часткової компенсації процентних ставок за кредитами, залученими на внутрішньому ринку для реалізації пріоритетних інвестиційних проектів. Про це зазначається в пояснювальній записці до законопроекту №4308а про внесення змін до держбюджету-2014 (автор - Кабмін).

Як передбачається, часткова компенсація процентної ставки за такими запозиченнями з держбюджету становитиме 9 % річних. Це дозволить залучити кредити обсягом до15 млрд грн.

Свою пропозицію уряд обґрунтовує тим, що кредитування банками на сьогодні через високу вартість запозичень (16-22 % річних) та зовнішні загрози майже зупинено. А враховуючи взяті Україною зобов’язання перед МВФ, у Нацбанку та Уряду відсутні важелі щодо проведення політики зменшення вартості запозичень.

«З початку року до Уряду та Мінфіну за державною підтримкою звертаються українські підприємства, як приватного так і державного сектору економіки, в тому числі щодо завершення будівництва першої черги Дністровської ГАЕС, оновлення та модернізації рухомого складу та інфраструктури залізничного транспорту, забезпечення виробничої діяльності казенного науково-виробничого об’єднання "Форт" Міністерства внутрішніх справ України, закупівлі зерна у вітчизняних виробників ПАТ "Аграрний фонд", рефінансування боргових зобов’язань НАК "Нафтогаз України", строк погашення яких припадає на 2014 рік, а також реалізації високо-пріоритетних інвестиційних проектів.

З урахуванням ситуації, не в останню чергу в банківському секторі, пов’язаної з високою вартістю кредитних коштів (депозитів) та зменшенням доходності банківських активів, що в свою чергу призводить до недостатності капіталу банків, саме запровадження механізму часткової компенсації з державного бюджету процентних ставок за запозиченнями, що здійснюються вітчизняними підприємствами на внутрішньому ринку, стимулюватиме банки фінансувати реальний сектор економіки», - прогнозують урядовці.