КБ “Південне” судиться з НБУ через банк “Новий”

Все про економіку та фінанси

03 березня Окружний адмінсуд м. Києва відкрив провадження в справі №826/779/18 за позовом держпідприємства «Конструкторське бюро «Південне» ім. М.К. Янгеля до НБУ про визнання протиправними дії та бездіяльності НБУ, які полягають у неприйнятті Нацбанком у строк не пізніше 11.07.2017 рішення щодо погодження плану припинення банківської діяльності банком “Новий”, затвердженого загальними зборами акціонерів банку “Новий” (протокол №81 від 26.06.2017).

Нагадаємо, НБУ відніс банк “Новий” до категорії неплатоспроможних 13.07.2017. Рішення про ліквідацію фінустанови регулятор ухвалив 31.08.2017.

НБУ в офіційній заяві констатував, що хоча збори акціонерів банку “Новий” ухвалили рішення про припинення здійснення банківської діяльності та надали відповідний план до НБУ, згідно з законом “Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків”, Нацбанк не має права погодити план припинення банку за наявності підстав, при яких цей банк може бути віднесено до категорії неплатоспроможного.

“Розмір регулятивного капіталу ПАТ "АКБ "Новий" на 12 липня 2017 року був меншим однієї третини від мінімального рівня. Таким чином, відповідно до пункту 2 частини першої статті 76 Закону України “Про банки і банківську діяльність” Національний банк зобов’язаний прийняти рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних”, - зауважував НБУ в офіційній заяві.

За даними НБУ, на 08.06.2017 власником істотної участі у ПАТ "АКБ "Новий" через КБ “Південне” було Державне космічне агентство України (18,3% акцій). Рештою акцій банку володіли особи з частками менше 10% акцій банку кожен.