КБ "Південне" бере під контроль банк "Новий"

27.03.2017, 09:00

Антимонопольний комітет України повідомив, що надав дозвіл для ДП «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» на набуття у власність акцій банку «Новий», що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.

Як писав Finbalance, 20 березня позачергові збори акціонерів банку «Новий» ухвалили рішення про збільшення статутного капіталу на 183 млн грн за рахунок приватного розміщення додаткових акцій.

У лютому начальник управління реєстрації та ліцензування НБУ Олександр Бевз повідомляв, що в банку «Новий» триває процес легалізації структури власності. За його словами, найбільшим акціонером банку з часткою близько 18% є КБ «Південне», що належить Державному космічному агентству України. Інша ж частина акцій розпорошена між дрібними акціонерами, частина з яких пов’язана з керівництвом цього КБ, зауважував О. Бевз.

«Очевидно, що аби вирішити цю проблему, оскільки є держчастка, необхідна позиція державних органів, які зараз над цим працюють. У Космічному агентстві змінювалося керівництво, тому вони потребують час, щоб сформулювати позицію по банку», - зазначив начальник управління реєстрації та ліцензування НБУ.

У жовтні 2016 року мали відбутися позачергові збори акціонерів банку "Новий", на порядок денний яких було винесено, зокрема, питання затвердження

- плану фінансового оздоровлення банку;
- плану приведення структури власності банку у відповідність до вимог НБУ;
- плану заходів щодо покращення діяльності банку за наслідками проведеного Нацбанком інспектування.

У лютому 2017 року в Нацбанку заявляли, що статус проблемного мають 5 банків. За неофіційними даними джерел ЗМІ в НБУ, в їх числі був у т.ч. банк "Новий".

За даними банку, на 30.06.2016 обсяг коштів клієнтів становив 1,668 млрд грн, причому 1,36 млрд грн – це кошти пов’язаних осіб (до слова, ідентична сума - це кошти представників сфери "Дослідження та розробки").

Про перевірку військовою прокуратурою операцій, пов`язаних із використанням коштів ДП «КБ «Південне», призначених для виконання проекту «Циклон-4», читайте тут.