Із 200 тис. військових в АТО воює лише 20-25 тис., «інші – бамбук курять», - екс-начальник Генштабу

Все про економіку та фінанси

Загальна чисельність Збройних сил України становить 200 тисяч осіб, з яких всього 20-25 тисяч задіяні в антитерористичній операції на Донбасі. Оголошена третя хвиля мобілізації є неефективним кроком. Таку думку в інтерв’ю виданню «Гордон» висловив екс-начальник Генштабу Міноборони (2012-2014 рр.), генерал-полковник Володимир Замана.

«Зараз з 200 тисяч осіб, що значаться у Збройних силах, в АТО воює тільки 20-25 тисяч, інші бамбук курять і отримують зарплати. Це ненормально. Зате знову мобілізацію оголосили. Навіщо? В армії і без цього є ресурс. Зараз найсерйозніше навантаження у солдатів-контрактників, вони в основному задіяні в АТО. Їх небагато, підрозділів 12-13, на них все тримається», - зазначив В. Замана.

«Черговою мобілізацією влада знову набере непідготовлених хлопців, які пройшли строкову службу. А треба задіяти тих, хто вже є в армії: підрозділи охорони, навчальні центри, викладачі. Це все військові. Я сам готовий йти. Цивільних треба мобілізувати на охорону баз, складів у тилу, а всіх військових направити в АТО», - підсумував екс-начальник Генштабу.