Іспанський суд видав ордер на арешт Пучдемона

Все про економіку та фінанси

Іспанський суд видав європейський ордер на арешт відстороненого лідера Каталонії Карлеса Пучдемона, який напередодні не з`явився на допит до суду. Про цей йдеться у заяві Верховного суду Іспанії, повідомляє DW з посиланням на Reuters.

Крім того, суддя Кармен Ламела видала ордер на арешт ще чотирьох колишніх членів каталонського уряду, які також перебувають у Бельгії. У бельгійській прокуратурі заявили, що "вивчать" ордер, а потім передадуть його судді.

Раніше цього дня Пучдемон дав інтерв`ю бельгійському каналу RTBF, в якому заявив, що готовий брати участь у парламентських виборах у регіоні наступного місяця, навіть з-за кордону. "Я готовий бути кандидатом. Ми можемо проводити кампанію будь-звідки, тому що ми в глобалізованому світі", - заявив він, повідомляє агенція АР.

Пучдемон також зазначив, що готовий вести дискусію з прем`єр-міністром Іспанії Маріано Рахоєм. Він нагадав, що є вже не першим каталонським лідером, "який мав проблеми з іспанським урядом". Також відсторонений каталонський лідер зазначив, що не вважає себе жертвою. "Це більшість каталонського населення, яка висловила свою волю, є справжньою жертвою", - наголосив він.

Своє перебування на території Бельгії Пучдемон пояснив тим, що хоче постати перед "справжнім правосуддям", тобто бельгійським, а не іспанським. За його словами, він залишив Іспанію, щоб краще підготувати свій захист у суді. Ще однією причиною, за його словами, було бажання уникнути ескалації насильства. "Насильство ніколи не входило до наших планів", - запевнив екс-глава уряду Каталонії. Пучдемон наголосив, що не має наміру втягувати Бельгію в каталонську політику, й уточнив, що не зустрічався ні з ким із бельгійських керівників.

Як повідомлялося, Пучдемона та ще 13 обвинувачених у заколоті членів його колишнього уряду Національний суд Іспанії викликав для надання свідчень на 2-3 листопада. Однак на вимогу суду відгукнулася лише частина екс-урядовців. Сам Пучдемон та ще кілька його колег залишилися у Бельгії, проігнорувавши виклик на допит. Після цього в Іспанії заявили, що така поведінка Пучдемона і його колег може стати причиною для арешту.