Інвестори оскаржують рішення американського суду, яке поставило Аргентину на межу дефолту

Все про економіку та фінанси

Держателі аргентинських держоблігацій оскаржили рішення суду США, яке фактично привело до технічного дефолту Аргентини через неможливість здійснення платежів по борговим зобов’язанням. Про це пише FT.

Раніше американські служителі Феміди ухвалили рішення, що держателі реструктуризованих бондів Аргентини зможуть отримати виплати лише після того, як уряд країни врегулює спір з інвесторами, які відмовитися обмінювати дефолтні облігації з дисконтом.

Такий вердикт, на думку, інвесторів-позивачів не мав би впливати на них, адже їх папери номіновані у євро та були розміщені у Великобританії .

Нагадаємо, що Аргентина уже двічі (2005 р. і 2010 р.) пропонувала інвесторам обміняти старі боргові папери на нові з дисконтом від 75% до 79% (за 25-29 центів за долар). На це погодилися власники 93% держоблігацій, однак деякі досвідчені спекулянти за безцінь скупили старі бонди і стали вимагати від Аргентини виплатити весь борг - по 100 центів за кожен долар. У результаті, американський суд підтримав їхні вимоги, і минулого тижня американський федеральний окружний суддя Томас Гріеса постановив призупинити виплату Аргентиною відсотків пореструктурувати борг. Тому з 1 липня країна не може обслуговувати зовнішній борг і знаходиться в стані технічного дефолту з відстрочкою в 30 днів.