Інфляційний та девальваційний тиск на економіку зростає, - UniCredit

Все про економіку та фінанси

НБУ, швидше за все, стримуватиме зростання грошової маси для протистояння збільшенню інфляційного і девальваційного тиску. Такий прогноз зробили експерти відділу стратегічного планування UniCredit Bank, повідомляє прес-служба фінустанови.

«Скорочення кореспондентських рахунків банків на 4,4% м/м і позабанківських грошових коштів на 0,2% м/м забезпечило зниження монетарної бази в липні. У той же час збереження відтоку валютних депозитів з банківської системи (-0,8% м/м) зумовило зменшення грошової маси. Проте в цілому темп відтоку депозитів сповільнився завдяки незначному збільшенню обсягу гривневих депозитів юросіб (+0,5% м/м в липні). Зростання ж кредитів в іноземній валюті на 1,4% м/м в корпоративному секторі та на 0,9% м/м для фізосіб сприяло поліпшенню загального кредитного портфеля банків на 0,2% м/м після двох місяців скорочення», - констатують експерти.

Нагадаємо, як заявив міністр фінансів Олександр Шлапак, інфляція в поточному році може пришвидшитися до 19-20%. Водночас курс гривні до кінця року може знизитися до 12 грн/дол, оскільки, за словами міністра, він уже є врівноваженим. На його думку, підстав для курсу 13,5 грн/дол. немає.