Група ICU не розкриває дисконт, з яким купила $250 млн боргів "Донецьксталі" у ВТБ і Сбера

Все про економіку та фінанси

Редакція Finbalance у відповідь на запит отримала коментар прес-служби групи ICU з приводу придбання нею в українських "дочок" Сбербанку та ВТБ боргів «Донецьксталі» на 250 млн дол. Нижче – пряма мова ICU:

«ICU продовжує активну роботу з моніторингу ринку проблемних боргів і купівлі якісних активів цього класу. Ми розглядаємо можливість придбання проблемних активів як у комерційних банків, так і у Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.

Комерційні умови угод з придбання боргів групи «Донецьксталь» не розголошуються в зв`язку з підписаними з продавцями договорами про конфіденційність».

Зауважимо, що в своєму запиті Finbalance серед іншого цікавився, яким був дисконт при купівлі групою ICU прав кредитної вимоги Сбербанку та ВТБ Банку до групи «Донецьксталь» на 250 млн дол, а також за які кошти здійснювалося придбання активів – власні чи залучені (клієнтські, кредитні тощо).

Як звертав увагу Finbalance, згідно з судовими матеріалами, в низці операцій, в результаті яких від української «дочки» Сбербанку до групи ICU «перекочували» права вимоги до групи «Донецьксталь» на 130 млн дол, фігурує ТОВ «Фінансова компанія «Приоритет».

За даними держреєстру, кінцевий бенефіціар цієї структури – Кий Сергій Вікторович – екс-нардеп з фракції Партії регіонів, який раніше був помічником президента ФК «Шахтар» Ріната Ахметова.

Сьогодні група ICU та Р. Ахметов вважаються близькими до Президента Петра Порошенка.

Про придбання групою ICU боргів енергохолдингу ДТЕК Ріната Ахметова та «супровідне» запровадження формули «Роттердаму+» читайте тут.

Про торішній інтерес ICU до мільярдних кредитних пулів Фонду гарантування - тут.