ICU: на кінець року курс буде 28,5 грн/дол, а інфляція - 12,5%

Все про економіку та фінанси

Група ICU прогнозує у 2018 році зростання ВВП 3% за інфляції 12,5% і курсу гривні 28,5 UAH/USD на кінець року, пише агентство "Українські новини".

Як ззазначається, інфляції насамперед сприятиме зростання доходів населення: зростання соціальних виплат і зарплат. Крім того, фіскальна політика перед виборами спрямована на збільшення видатків на соціальні й інфраструктурні проекти.

Прогнозується, що інфляція й дефіцит зовнішньої торгівлі послаблять гривню наприкінці поточного року до рівня 28,5 UAH/USD. Однак у найближчі кілька місяців низка факторів може сприяти зміцненню національної валюти.

Дефіцит зовнішньої торгівлі продовжить зростати зі значними ризиками прискорення. ICU очікує, що зростання дефіциту зовнішньоторговельного балансу цього року досягне 7 млрд доларів. Це буде результатом зростання попиту на імпортні товари. Значну загрозу несе зростання цін на нафтопродукти й газ.

Нагадаємо, за прогнозами НБУ, цього року зростання економіки прискориться до 3,4% (попередній прогноз 3,2%), а в 2019 - до 2,9% (раніше прогнозувалося 3,5%). Прогноз на 2020 рік залишився незмінним - 2,9%.

При цьому Національний банк зберігає прогноз зростання споживчих цін на рівні 8,9% за підсумками 2018 року.