Гройсман: очікуємо транш МВФ у грудні, обговорюємо зі США нові боргові гарантії

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Володимир Гройсман в інтерв’ю агентству Reuters заявив, що розраховує на отримання траншу МВФ вже в грудні, після прийняття парламентом підготовленого урядом збалансованого бюджету на 2019 рік.

"Так, ми розраховуємо на транш саме в грудні", - додав він, відповідаючи на питання про терміни отримання першого траншу, однак не уточнив можливий розмір.

За словами Володимира Гройсмана, Київ веде переговори з Вашингтоном (на рівні мінфінів) про можливість отримання нових гарантій для суверенних позик. У 2014-2016 роках завдяки гарантіям уряду США Україні вдалося залучити на міжнародних ринках дешевші позики.

У жовтні Україна досягла попередньої домовленості з МВФ про нову програму співпраці на суму $3,9 мільярда, завдяки якій Київ сподівається зберегти фінансову стабільність в рік президентських і парламентських виборів. Остаточне схвалення програми радою директорів МВФ залежить від прийняття українським парламентом бюджету 2019 року відповідно до вимог фонду. Позитивне рішення МВФ також дасть зелене світло виділенню кредитів Світового банку та Європейського союзу.

"Цей бюджет є бюджетом стабільності і продовження реформ... Це повністю відповідає нашій програмі взаємодії з МВФ", - сказав В. Гройсман.

Уряд України підготував проект бюджету і передав його в парламент у вересні. Як правило, документ може зазнати значних змін, перш ніж парламент прийме його.

Фінальне розгляд проекту попередньо заплановано на 22 листопада. "Ми будемо в консультаціях з парламентом намагатися наступного тижня вийти на розгляд бюджету і прийняти бюджет", - сказав В. Гройсман.

За його словами, раніше обговорювана пропозиція замінити податок на прибуток підприємств новим податком на виведений капітал не було включено в остаточний варіант проект, оскільки це не було погоджено з МВФ.

"Без узгодження цієї позиції з нашими міжнародними партнерами ми не бачимо можливості його схвалити, бо зміна податкової системи буде нести ризики виконання бюджету", - сказав В. Гройсман.

Він також сказав, що уряд не має наміру виконувати вимоги опозиційних партій скасувати нещодавно прийняте рішення про підвищення тарифів на газ для населення. Уряду довелося піти на важкий непопулярний крок, щоб домовитися про фінансову підтримку МВФ. "Популізм призвів до слабкості України. Цього не можна допускати ", - сказав він.

В. Гройсман сказав, що співпраця України і США в енергетичній сфері обговорювалося під час візиту міністра енергетики США Ріка Перрі в Київ на цьому тижні.

"Зріджений газ дуже цікавий для України, ми говорили про весь спектр нашої співпраці в енергетичній сфері", - сказав глава Кабміну, відповідаючи на питання, чи зацікавлена ​​Україна в поставках скрапленого газу з США і продовжить імпортувати американське вугілля.

"Що стосується вугілля, ми будемо купувати його у наших міжнародних партнерів, поки ми не покриємо внутрішній дефіцит", - додав він.