Гройсман погрожує Коболєву звільненням, якщо тарифи на газ не знизяться з 1 травня

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Володимир Гройсман під час засідання уряду заявив, що ініціює відставку глави НАК "Нафтогаз України" Андрія Коболєва, якщо НАК не оголосить про зниження ціни на газ для населення до 24 квітня, пише "БізнесЦензор".

"Звертаю увагу, до 24 числа НАК "Нафтогаз" повинен повідомити всім українцям, що ціна ринкова буде менше, ніж 8,55. Якщо цього не станеться, я ініціюю відставку керівника "Нафтогазу" і буду просити уряд підтримати мою пропозицію", - сказав В. Гройсман.

Глава уряду уточнив, що ціни на газ для населення повинні бути знижені з 1 травня. "Якщо з 1 травня ціни будуть вищими, (...), на наступному засіданні Кабміну я ініціюю постанову про розрив контрактів і відставку цих керівників", - сказав В. Гройсман.

Він наголосив, що заяви "Нафтогазу" про неможливість виконати постанову Кабміну про зниження ціни газу для населення є "нахабством".

"Такого нахабства від державної компанії, яке ми чуємо сьогодні щодо ціни на газ, про диктат з боку державної компанії, якій треба підписати-виписати постанову і так далі - я про таке не чув ні в одній країні світу, - заявив Гройсман. - Я хочу звернути увагу, що зараз кон`юнктура ринку така, що газ може коштувати менше, ніж 8,55. Значно менше. Тому український уряд ухвалив рішення і зобов`язав "Нафтогаз України", державну компанію, продавати газ за ринковою ціною, яка менше 8,55".

Як повідомлялося, на засіданні Кабміну 3 квітня Гройсман заявив, що уряд зобов`язує НАК "Нафтогаз України" продавати газ населенню за ціною дешевше, ніж 8,55 гривень за кубометр. Для цього було прийнято постанову №293.

Керівник газового дивізіону "Нафтогазу" Андрій Фаворов заявив, що НАК не зможе знизити ціну на газ для населення, а навпаки, з 1 травня буде продавати його за вищою ціною через неузгодженість двох постанов Кабміну - постанови №292 та постанови №867 про спецзобов`язання по поставкам газу.

НАК "Нафтогаз України" звернулася до Кабміну з проханням скасувати урядове Положення про покладання спеціальних обов`язків (ПСО) для поставок газу населенню. "Нафтогаз" заявив, що це необхідно для зниження ціни газу для населення.

У березні глава правління "Нафтогазу" Андрій Коболєв заявив про можливе зниження в квітні 2019 року ціни імпортованого газу нижче встановленого для населення рівня, затвердженого постановою Кабміну (8550 грн за тис. кубометрів). У зв`язку з цим Коболєв знову запропонував уряду скасувати режим спецзобов`язань та відкрити ринок побутових споживачів для конкуренції між постачальниками.

У зв`язку з цим "Нафтогаз" в квітні знизив ціну на газ, що відпускається промисловим споживачам на умовах передоплати, на 19,1% (на 1,69 тис. грн) у порівнянні - до 7,19 тис. за 1 тис. кубометрів (з ПДВ), що на 16% менше ціни на газ, що відпускається в Україні за спецзобов`язаннями (ПСО) для потреб населення і теплокомуненерго (ТКЕ).

В Україні з 1 жовтня 2015 року скасоване державне регулювання цін на газ для всіх категорій споживачів, крім населення і ТКЕ. З цього часу "Нафтогаз" поставляє газ промисловим споживачам, бюджетним організаціям та іншим суб`єктам господарювання на ринкових умовах.