Гройсман анонсував "глобальну" перевірку облгазів Фірташа

Все про економіку та фінанси

Прем`єр Володимир Гройсман звернеться до Нацкомісії, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), з проханням перевірити і покарати регіональні газопостачальні підприємства за надмірні нарахування для споживачів у платіжках за газ. Про це глава уряду заявив у парламенті, пише УНІАН.

«Я підготував доручення і звернуся до міністра енергетики, до Національної комісії (НКРЕКП), яка є незалежною, але має повноваження для контролю і перевірки. Їм (облгазам) потрібно вжарити по перше число. Вони монополісти просто вже сіли всім на шию і звісили ноги. Вони мають за це платити величезні штрафи, якщо вони знущаються над людьми», - сказав Гройсман.

«Платити лише за фактично спожитий газ, платите не більш як 8,55 грн за кубометр, все інше є шахрайством з боку газопостачальних компаній», - додав він.

Відповідаючи на чергове запитання народних депутатів з цієї проблеми, прем`єр наголосив, що наступної середи, 12 грудня, уряд на своєму засіданні створить спеціальну комісію, до якої увійдуть представники уряду і НКРЕКП для глобальної перевірки облгазів.

Наприкінці листопада НКРЕКП заборонила облгазам проводити донарахування в платіжки за природний газ. Причиною такого рішення став проведений моніторинг ринку, який показав, що переважна більшість операторів газорозподільних мереж у платіжних документах за жовтень цього року здійснила донарахування побутовим споживачам обсягів газу в середньому до 1,5%, які враховують різницю в приведенні до стандартних умов.