Григоришин остаточно програв Новинському спір на $300 млн?

Все про економіку та фінанси

Група «Енергетичний стандарт» Костянтина Григоришина остаточно програла Вадиму Новинському та Володимиру Лук`яненко арбітражний спір на більш ніж $300 млн навколо великого машинобудівного підприємства «Сумське НВО». Про це пише агентство «ЛігаБізнесІнформ» з посиланням на два джерела близькі до Григоришина і Новинського.

5 жовтня Високий суд Англії та Уельсу відмовив адвокатам Григоришина в апеляції на рішення Лондонського комерційного арбітражу від 9 травня 2016 року, який зобов’язав «Енергетичний стандарт» виплатити понад $305,8 млн Новінському та Володимиру Лук`яненку-молодшому.

Із загальної суми, $55,8 млн стосуються порушення акціонерної угоди (JVA) з боку Григоришина. Ці порушення полягають у виведенні коштів з Сумського НВО на користь компаній Техноімпорт і ТОВ «Енергетичний стандарт», підконтрольних Григоришину.

Зокрема, в 2011-2013 роках українське машинобудівне підприємство постачало продукцію через Техноімпорт і Енергетичний стандарт, тим самим занизивши доходи другого акціонера НПО - Володимира Лук`яненка-молодшого.

Інша частина суми ($ 250 млн) стосується "опціонної угоди". Згідно з рішенням арбітражного суду цю суму Григоришин зобов`язаний заплатити Новинському, щоб виконати зобов`язання по пут-опціону.

На сьогодні кіпрська Stremvol Holdings Lmited (Кіпр) володіє 83,7% акцій ПАТ «Сумське НВО».

В кінці 2012 року Смарт-холдинг Вадима Новинського придбав у сина екс-гендиректора Сумського НВО Володимира Лук`яненка-молодшого 25% акцій Great Station Properties, яка в свою чергу володіє 48,9% акцій Stremvol Holdings. Григоришин через UMS Holding володіє 51% Stremvol Holdings.

Лук`яненко також надав "Смарт-холдингу" опціон на викуп акцій Great Station Properties. Таким чином, Новинський став власником 10,04% акцій заводу, а в майбутньому планував збільшити частку до 40,04%.

"Сумське НВО" є одним з найбільших в Європі виробників газоперекачувальних агрегатів і комплектних компресорних станцій, широкої номенклатури насосів, компресорів, центрифуг, обладнання для хімічної, газової та нафтопереробної промисловості, атомних електростанцій.