Грановський: суд Лондона може 2-3 роки розглядати позов Приватбанку до екс-власників

Все про економіку та фінанси

Олександр Грановський – один з найвпливовіших нардепів у фракції БПП, близький до Ігоря Кононенка («правої руки» Петра Порошенка) – в інтерв’ю агентству «РБК-Україна» висловив думку, що позов Приватбанку до Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова у Високому суді Лондона, який заарештував активи українського бізнесмена, може затягнутися на кілька років.

"Я думаю, що ми маємо справу з епопеєю на роки. Про це говорить сама динаміка і механіка слухання таких справ у Високому суді Лондона. Я б оцінив такі перспективи у два-три роки. Тільки через два-три роки ми дізнаємось, яким буде результат.

Прийнято вважати, що англійське право, рішення англійського суду, на 70% складається з життєвих обставин, і лише на 30% з букви закону. Іншими словами, вдалося судді пояснити, що таке визначення [про арешт активів] своєчасне, справедливе та необхідне в цей момент. Але воно було отримано за так званою процедурою "без іншої сторони". Тобто, стороні колишніх акціонерів про це нічого не було відомо. І, звичайно ж, у них є право опротестувати винесення такого визначення.

Я не сумніваюся, що вони ним скористаються. Статистика, яка говорить про те, що такі визначення можуть впасти, вона теж значна. Я б сказав, що від 20% до 30% таких визначень у недалекому майбутньому падають, і це означає, що ухвала може бути скасована відповідним судом, а сама справа буде слухатися. Але це довго. Звідки мені знати, що на свій захист скаже Коломойський", - зазначив О. Грановський.