Горбаль про Приватбанк: компроміс по реструктуризації може включати і списання

Все про економіку та фінанси

Екс-член ради НБУ, міноритарний акціонер Укргазбанку Василь Горбаль в ефірі «Радио Вести» висловив думку, що якщо державі та екс-власникам Приватбанку вдасться досягти домовленості щодо реструктуризації корпоративного портфелю банку, то відповідний консенсус «буде надзвичайно складним».

«Реструктуризація не може бути однотипною до всіх кредитів – наприклад, на 10 років, під одну ставку з якимось пільговим періодом. Щось, можливо, має бути списано. Але за це треба брати відповідальність представникам держави. А в нас зазвичай такі речі стають предметом уваги правоохоронців... Якщо ж держава буде вимагати негайного погашення, Приватбанк може через деякий час ідентифікувати ці кредити як повністю безнадійні», - констатував В. Горбаль.

На думку фінансиста, тривалий відбір голови правління Приватбанку, з одного боку, міг поставити на паузу переговори щодо реструктуризації корпоративних кредитів, а з іншого боку – конкурсна модель вибору нового керівника націоналізованого банку робить відкритим питання щодо здатності держави забезпечити адекватний контроль за Приватбанком.

«Таке враження, що ми потім будемо апелювати до якогось достатньо некерованого правління... Та й наглядова рада Приватбанку суттєво відрізняється від наглядових рад інших держбанків, де є певна контрольованість урядом», - зазначив В. Горбаль.

Раніше В. Горбаль в коментарі для Finbalance не виключав, що за результатами переговорів щодо реструктуризації портфелю Приватбанку по кредитам можуть бути встановлені ставки, «які будуть дивувати експертів, але які будуть давати гарантію повернення позик».

«У своїй практиці я часто використовував по безнадійним кредитам знижені ставки, фактично до мізерної. У багатьох випадках це себе виправдовувало, оскільки клієнт повертав основну суму боргу та залишався вдячним клієнтом банку.

Щоб врегулювати питання Приватбанку, можна було б ухвалити рамковий закон, який уможливив такі реструктуризації. Це стало б певною гарантією для реалізації домовленостей. Але зараз у Верховній Раді інше політико-інформаційне поле, і тому поки що навряд чи це буде можливо», - зазначав В. Горбаль.