Гонтарева звинувачує Коломойського в скандалі довкола співпраці ICU та "Сім’ї"

Все про економіку та фінанси

Валерія Гонтарева – поки що чинний глава НБУ – в інтерв’ю агентству «Українські новини» пов’язала скандал довкола матеріалу катарського телеканалу Al Jazeera щодо співпраці ICU та «Сім’ї» з Ігорем Коломойським.

«Текст, в якому згадано 500 назв незрозумілих компаній та імен, з легкістю був використаний для маніпуляцій на знайомій українському ринку назві брокерської компанії ICU. Зрозуміло, що це спланована акція для дискредитації не тільки Гонтаревої. Ким спланована? Сказати важко. Припускаю, що тим, ким ви сказали [Коломойським]», - зауважила В. Гонтарева.

Нещодавно телеканал Al Jazeera оприлюднив текст рішення Краматорського міського суду Донецької області від 28.03.2017 про спецконфіскацію активів структур, які можуть бути пов’язані з «Сім’єю», на 1,5 млрд дол.

Як зазначалося, в документі згадується в т.ч. про участь групи ICU (співвласницею якої до призначення главою НБУ була Валерія Гонтарева) як посередника-брокера у сумнівних операціях купівлі-продажу валютних ОВДП в інтересах структур, які можуть бути пов’язані з «Сім’єю».

При цьому в ICU повідомили Al Jazeera, що ретельно дотримуються всіх законодавчих та нормативних вимог до укладення брокерських угод з будь-яким клієнтом. У компанії додали, що правоохоронні органи та регулятори ринку "глибоко заглядають" в операції з облігаціями, в яких вона брала участь.

Сама ж Гонтарева зазначила, що, коли робилися транзакції, вона і ICU "не бачили нічого підозрілого". Національний банк, за її словами, "підтвердив отримання коштів і фінансовий моніторинг підприємств-нерезидентів, тому у ICU не було жодних підозр щодо цих компаній, оскільки всі документи та виписки з рахунків у Національному банку повністю відповідали вимогам чинного законодавства".

Про кілька кримінальних проваджень ГПУ щодо участі групи ICU в сумнівних операціях "Сім’ї" читайте тут. Розлогі коментарі В. Гонтаревої з цього приводу див. тут. Заява ICU - тут. Коментарі генпрокурора Ю. Луценка - тут.

Як писала "Українська правда", за словами народних депутатів з оточення президента Порошенка, саме через участь компанії ICU в згаданих операціях затягували розслідування виведення "коштів Януковича". 

"Згідно з документом [рішенням Краматорського суду], 8 з 10 офшорних компаній [імені "Сім`ї"] уклали договори на брокерське обслуговування з компанією ICU [В. Гонтарева заявляла, що Ощадбанк звертався до ICU, - ред.]. Вона у свою чергу і придбала для компаній з орбіти Курченка облігації за кошти, вкрадені раніше з державних підприємств.

Договори укладено приблизно в той самий час, а деякі навіть в один і той же день. Усі брокерські угоди за участю ICU суд та слідство називають фіктивними. Очевидно, з огляду на фіктивність іноземних компаній", - зауважували журналісти.