Гонтарева рекомендує банкам видавати іпотечні й споживчі кредити, а ще – позики аграріям

Все про економіку та фінанси

Наразі активному банківському кредитуванню заважають низький попит бізнесу на позикові ресурси, суттєва прострочена заборгованість та висока закредитованість підприємств, а також незахищеність кредиторів. Про це заявила глава НБУ Валерія Гонтарева під час щомісячної зустрічі з керівниками 40 найбільших банків, повідомляє прес-служба Нацбанку.

Водночас В. Гонтарева звернула увагу банкірів на агросектор. “Ми бачимо, що цей сектор не тільки найперспективніший, але й найбільш незакредитований. Також вільними залишаються ніші іпотечного та споживчого кредитування”, – зазначила Валерія Гонтарева.

Від Finbalance: щодо АПК, то багатьох банкірів приклади "Мрії" та "Креатива" особливо надихають; щодо іпотеки, то оригінальна ідея на фоні тільки офіційного падіння реальних зарплат у 2015 році на 20%.

За словами глави НБУ, банки вже акумулювали достатньо ліквідності, щоб розпочати кредитування. Після того, як буде збільшено капітал банків, завершено реструктуризацію заборгованості підприємств, а Верховна Рада України ухвалить низку законопроектів щодо захисту прав кредиторів, банки отримають можливість розпочати кредитування.