Гонтарева про "Приват": в ніч перед націоналізацією були шахрайські операції на 16 млрд

Все про економіку та фінанси

Глава НБУ Валерія Гонтарева під час прес-конференції щодо відставки із займаної посади серед іншого заявила, що за результатами пост-аудиту Приватбанку не 97% корпоративного портфелю були видані пов’язаним фізособам, а 100%.

«Тому доведеться ще витрачати гроші на докапіталізацію», - зазначила В. Гонтарева.

Раніше повідомлялося, що Приватбанк просить докапіталізувати його ще на 10 млрд грн (неофіційна інформація).

Крім того, В. Гонтарева зауважила, що в ніч перед націоналізацією Приватбанку в ньому були проведені шахрайські операції на 16 млрд грн (коментар І. Коломойського - тут).

Нагадаємо, в грудні В. Гонтарева заявляла, що в останні дні перед націоналізацією з Приватбанку були виведені вклади пов’язаних осіб на 2,6 млрд грн, внаслідок чого Фонду гарантування вдалося списати [конвертувати в капітал, - ред.] вклади пов’язаних осіб на 29,4 млрд грн, а не на 32 млрд грн, як планував НБУ.

Тоді ж В. Гонтарева констатувала, що екс-власники Приватбанку надали в заставу по кредитам рефінансування, зокрема, «Бориваж», «Буковель», літаки «Боїнги». За її словами, частина цих активів була оформлена на Приватбанк його попередніми власниками, щоправда, згодом – виведена з балансу.

«Можу сказати про майно, яке в заставі НБУ по кредитам рефінансування. Кожний раз, оцінюючи якісь активи, акціонери розповідали, що вони коштують 25 млрд. коли ми брали першокласного оцінювача, оцінка виходила 5 млрд. Тому все, що називає цей банк, варто ділити на 5.

Нам акціонери дали в заставу свій власний бізнес. Вони нам дали, наприклад, компанію «Бориваж», компанію «Буковель», літаки «Боїнги»… Заставне майно було хорошим, ми зверху попросили ще гарантію пана Коломойського. У нас практично весь кредитний портфель [по рефінансуванню] покритий його особистими гарантіями.

Улітку багато застав, які є в нас, ми змусили взяти [Приват]банк на баланс. Вони залишалися в заставі НБУ, але замість пустушок [компаній-позичальників Приватбанку] для погашення деяких інсайдерських кредитів на 31 млрд грн ми змусили взяти правління Приватбанку й поставити акціонерів ці активи на баланс.
Але потім, виконавши наш норматив, вони один з активів забрали. Це називається шахрайство.

<…> Те, що менеджмент та акціонери робили в останні декілька днів – наприклад, в останню п’ятницю – я думаю, час покаже та наша країна дізнається. Я не хотіла б зараз це коментувати», - зазначила В. Гонтарева.